epojisteni logo

BMW X6

Zkratka BMW znamená Bayerische Motoren Werke a jedná se o německého výrobce automobilů, který se zaměřuje na luxusní a sportovní vozidla. Automobilka BMW vznikla v roce 1916 spojením dvou firem Rapp Motorenwerke a Gustav Otto Flugzeugwerke a zpočátku vyráběla letecké motory. S výrobou vozidel začala až v roce 1928. Současné BMW vlastní automobilky Rolls-Royce a Mini.

BMW X6 - luxusní SUV kupé

V posledních letech jsou stále více trendy auta typu SUV. Nejde ale přitom o to, aby vůz zvládal jízdu v terénu. Lidem se prostě líbí mít vyšší auto, které působí robustnějším a hlavně bezpečnějším dojmem. Model BMW X6 lze popsat jako SUV kupé a jedná se o první vůz v této dnes už samostatné kategorii osobních vozidel. Samotná automobilka jej nazývá jako “sport activity coupé”.

SUV kupé BMW X6 je vyráběno v sériové výrobě od roku 2008. O rok později byla do prodeje uvedená také verze s hybridním pohonem BMW X6 Active-Hybrid, která kombinuje zážehový motor s elektromotorem. Rok 2011 přinesl lehký facelift a druhá generace nastoupila v roce 2014. Oproti první je nižší, širší a delší a dostala vylepšené bezpečnostní technologie.

BMW X6 - nejefektivnější pohon

Má pohon na všechna čtyři kola. Interiér se drží stejného stylu jako všechna auta značky BMW. Samozřejmostí je precizní zpracování, luxusní materiály, úsporné motory, nejnovější technologie (např. rekuperace kinetické energie, inteligentní lehká konstrukce, ovládání vzduchových klapek a další), skvělé jízdní vlastnosti a absolutní komfort.

BMW X6 se nabízí v jedné výbavě skromně označené jako Sériové provedení. Na výběr jsou dva benzínové a dva naftové motory. Převodovka je pouze automatická a k mání je varianta pouze s pohonem všech čtyř kol, což je u luxusního SUV standardní. Naftové motory jsou: 30d xDrive o objemu 2993 ccm a výkonu 195 kW a M50d o objemu 2993 ccm a výkonu 294 kW. Benzínové motory jsou: 40i xDrive o objemu 2998 ccm a výkonu 250 kW a nejvýkonnější M50i o objemu 4395 a výkonu 390 kW.

Pojištění vozidel pro BMW X6

BMW X6 patří mezi velmi drahá vozidla, jejichž pořizovací cena se pohybuje kolem dvou milionů korun. Z tohoto důvodu je důležité mít jej velmi dobře pojištěný, abyste za nejrůznější drobné opravy nezaplatili majlant. Základní pojištění představuje povinné ručení. To je dané zákonem a jedná se o odpovědnostní pojištění. Následuje havarijní pojištění, které obvykle zahrnuje riziko krádeže, vandalismus, živelné události či zaviněné havárie. Vhodná jsou i různá připojištění typu pojištění skel a úrazové připojištění buď pro řidiče nebo pro celou posádku.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.