epojisteni logo

BMW M4

Německá automobilka BMW byla založena v roce 1916 původně za účelem výroby leteckých motorů. V roce 1923 vyrobila první motocykl a od roku 1931 vyrábí i motorová vozidla. Zkratka BMW přitom znamená Bayerische Motoren Werke, někdy se jejím autům říká prostě bavorák.

BMW M4 - rychlé a strhující auto

Model BMW M4 patří mezi sportovně laděná auta, která vychází z běžně vyráběných sériových řad. Jejich vývojem a výrobou se zabývá speciálně zaměřená divize M. V tomto konkrétním případě se jedná o řadu BMW 4. Na výběr jsou dvě karosářské varianty BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio. V obou případech se jedná o rychlé auto s nádherným designem, špičkovou výbavou a skvělými jízdními vlastnostmi.

BMW M4 Coupé vedle sportovních jízdních vlastností nabízí i trochu praktičnosti. Na zadní sedačky se vejdou dvě osoby, na pohodlnou delší jízdu toto auto ale opravdu není. Lepší je zadní sedačky používat na zavazadla. Lepší požitek jízdy umožňuje pohon na zadní nápravu. Kabriolet zase nabízí velký zážitek z jízdy, kdy si díky možnosti složit střechu vychutnáte nekompromisní zvuk výkonného šestiválce.

BMW M4 - čtyři výbavové stupně a dva motory

Jelikož se jedná o luxusní sportovní vůz, v nabídce je pouze jeden nejlepší a nejdražší stupeň výbavy, který se jmenuje prostě M4. Cena se pohybuje kolem 2,5 milionů korun. Záleží na tom, jaký motor si vyberete. V nabídce jsou dva benzínové motory, manuální nebo automatická převodovka a pohon na zadní nápravy.

BMW M4 se na stovku dostane za 4,6 sekundy a může jet rychlostí až 250 km/h. Horší je to s průměrnou spotřebou, která se pohybuje okolo 10 litrů. U takového auta se ale peníze neřeší. První motor je M4 Cabrio o objemu 2979 ccm a výkonu 317 kW (425 koní) a druhý je M4 Cabrio AT o stejných parametrech, ale v automatu.

Pojištění vozidel pro BMW M4

Komplexní pojištění pro BMW M4 zahrnuje kromě zákonného povinného ručení, také havarijní pojištění a případně i doplňková připojištění. Povinné ručení je odpovědnostní pojištění, které kryje škody způsobené na majetku, zdraví a životě třetích osob. Naopak havarijní pojištění se vztahuje na škody na vlastním vozidle. Havarijní pojištění obsahuje rizika havárie, živelných událostí, krádeže a vandalismu.

K povinnému ručení i havarijnímu pojištění si lze sjednat připojištění. Povinné ručení lze dokonce nastavit tak, že nahradí i základní havarijní pojištění. Mezi nejčastější připojištění patří pojištění skel a rozšířené asistenční služby. Asistenční služby obsahují například opravu na místě, odtah vozidla, tlumočení, vyhledání zdravotnického zařízení apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.