epojisteni logo

Pokud vlastníte jachtu či loď, pak zajisté víte, že cestovní pojištění je v tomto případě opravdu nutné. Cestovní pojištění na loď a jachtu by mělo obsahovat pojištění proti poškození a samozřejmě pojištění posádky a případných léčebných výloh. Pojištění proti poškození se vztahuje nejen na škody způsobené posádkou, ale také vinou opotřebení lodě či skryté výrobní vady. Vhodné je také uvažovat o pojištění kauce, která se platí na počátku. V případě, že by Vám charterová společnost strhla částku za způsobené škody, Vám ji pojišťovna uhradí z pojistky.

Pro jachtaře je možné si sjednat speciální pojištění. Je sice výrazně dražší, ale je určené přímo pro tento druh sportu, a vztahuje se na materiální i nemateriální škody, které způsobí jakýkoliv člen posádky. Nezahrnuje však pojištění léčebných výloh. To je možné si sjednat u kterékoliv české komerční pojišťovny.

Cestovní pojištění posádky by mělo v každém případě zahrnovat záchranu člena posádky vrtulníkem. Některé pojišťovny řadí jachting k rizikovým sportům, a proto se nezapomeňte před podpisem smlouvy ujistit, že není ve výlukách. Pojišťovny mají nabídky rozdílné nejen v ceně, ale také v rozsahu. Díky srovnání nabídek online na stránkách ePojisteni.cz si snadno zjistíte, které pojištění obsahuje to, co potřebujete.