Povinné ručení Toyota

Povinné ručení Toyota

Toyota a jeho historie

Automobilka Toyota byla založena v roce 1918. Jejím zakladatelm byl Sakichi Toyoda, který je vynálezcem motorového tkalcovského stroje. Společnost se celým jménem nazývala Sakichi Toyoda Spinning & Weaving Company.

Spočítat
ceny

Toyoda byl okouzlen rozvíjejícím se automobilovým průmyslem a rozhodl se přispět vlastní činností. Za účelem výroby automobilů tak v roce 1937 zakládá společnost Toyota Motor Corporation (TMC), kterou mohl založit díky prodej patentu na automatický tkalcovský stav.

Dnes se Toyota řadí k největším automobilovým výrobcům. Automobily značky Toyota jsou považovány za jedny z nejspolehlivější a důkazem je jejich obliba po celém světě. Velmi proslulými jsou také její luxusní vozy vyráběné pod značkami Lexus a Scion.

Jak vybrat povinné ručení pro Toyota

Jste-li vlastníkem vozidla Toyota, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Toyota.

Nejčastější modely Toyota, které se nechávají pojistit

Toyota Corolla Toyota Yaris Toyota Supra
Toyota Hilux Toyota RAV4 Toyota Previa
Toyota Avensis Toyota Aygo Toyota Verso
Toyota Celica Toyota Prius Toyota Tundra
Toyota MR2 Toyota Proace Toyota GT86
Toyota Land Cruiser Toyota Camry Toyota Corolla Verso


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10

Mluví se o nás