epojisteni logo

Toyota a jeho historie

Automobilka Toyota byla založena v roce 1918. Jejím zakladatelm byl Sakichi Toyoda, který je vynálezcem motorového tkalcovského stroje. Společnost se celým jménem nazývala Sakichi Toyoda Spinning & Weaving Company.


Toyoda byl okouzlen rozvíjejícím se automobilovým průmyslem a rozhodl se přispět vlastní činností. Za účelem výroby automobilů tak v roce 1937 zakládá společnost Toyota Motor Corporation (TMC), kterou mohl založit díky prodej patentu na automatický tkalcovský stav.


Dnes se Toyota řadí k největším automobilovým výrobcům. Automobily značky Toyota jsou považovány za jedny z nejspolehlivější a důkazem je jejich obliba po celém světě. Velmi proslulými jsou také její luxusní vozy vyráběné pod značkami Lexus a Scion.

Jak vybrat povinné ručení pro Toyota

Jste-li vlastníkem vozidla Toyota, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Toyota.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Toyota, které se nechávají pojistit:

Toyota Corolla
Toyota Hilux
Toyota Avensis
Toyota Celica
Toyota MR2
Toyota Land Cruiser
Toyota Yaris
Toyota RAV4
Toyota Aygo
Toyota Prius
Toyota Proace
Toyota Camry
Toyota Supra
Toyota Previa
Toyota Verso
Toyota Tundra
Toyota GT86
Toyota Corolla Verso