epojisteni logo

Toyota RAV4

Japonskou automobilku Toyota založil podnikatel Kičiro Tojoa v roce 1937. Současná Toyota patří k největším výrobcům automobilů na světě a z jejích továren vyjíždí nejen osobní auta, ale také dodávky, nákladní auta, autobusy, motory, roboti a další. Součástí Toyoty jsou také výrobci luxusních vozidel značky Lexus a Scion.

Toyota RAV4 - terénní vůz pro volný čas

Toyota RAV4 nebo také “Ravka” patří do kategorie menších SUV, o které je stále větší zájem. Toyota jej vyrábí už od roku 1996, kdy byla představena první generace tohoto oblíbeného auta. Toyota RAV4 vychází z modelu Toyota Corolla. V rámci první generace se prodávaly dvoudveřové a pětidveřové varianty s prodlouženým rozvorem a polokabriolet.


Druhá generace se vyráběla v letech 2001 až 2005 ve stejných karosářských verzích. Změnila se však výbava, do které přibyla spousta novinka jako klimatizace, ABS, ESP a další. V nabídce byl i sportovní balíček. Třetí generace s modernizovaným designem nastoupila v roce 2006. Nejvíce se však vzhled Ravky změnil při faceliftu v roce 2010. Čtvrtá generace hodně narostla do délky i do šířky a od roku 2018 je v prodeji už pátá generace.

Toyota RAV4 - šest stupňů výbavy a šest motorů

Toyota RAV4 je zábavné auto s pohonem na všechna čtyři kola, prostornou kabinou a velkým kufrem. Zájemci si mohou vybrat mezi šesti stupni výbavy od nejlevnější Active, přes Comfort, Prime, Prime VIP, Selection až po nejdražší výbavu Executive. Pohon 4x4 není podmínkou, v nabídce je i pohon na přední nápravu. Na výběr je manuální nebo automatická převodovka.Co se týče motorizací, k Toyota RAV4 jsou nabízeny čtyři benzínové a dva hybridní motory. Benzínové motory jsou: 2.0 Valvematic o objemu 1986 ccm a výkonu 129 kW (172 koní), k němuž si lze vybrat manuální nebo automatickou převodovkou, pohonem přední nápravy nebo 4x4. Hybridní motory jsou: 2.5 Hybrid o objemu 2494 ccm a výkonu 131 kW (175 koní) a 2.5 Hybrid AWD AT o stejném objemu, vyšším výkonu 163 kW (218 koní), automatickou převodovkou a pohonem 4x4.


Pojištění vozidel pro Toyota RAV4

Komplexní pojištění vozidel vás chrání před finančními důsledky různých škod. První zákonné povinné ručení kryje škody, kterém provozem vozidla způsobíte jiným osobám na jejich majetku či zdraví. Druhé havarijní pojištění se vztahuje na škody na vlastním vozidle. Může zahrnovat všechna rizika, nebo jen vybraná (např. havárie, krádež, vandalismus, živelné události). K oběma hlavním druhům pojištění vozidel lze navíc sjednat celou řadu připojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.