epojisteni logo

Toyota Corolla

Japonská automobilka Toyota je největším výrobcem automobilů na celém světě. Z jejích továren vyjíždí nejen osobní a nákladní automobily, ale také motorky, dodávky, autobusy a spousta dalších výrobků. V roce 1937 ji založil Kičiro Tojoda a Toyota 21. století je osmou až devátou největší společností světa.

Toyota Corolla - nejprodávanější vůz na světě

Jedno z nejprodávanějších aut na světě Toyota Corolla patří do kategorie nižší střední třídy a vyrábí se již od roku 1966, kdy nahradila model Toyota Public v karosářské variantě sedan (hatchback nahradil jiný model Toyota Auris). Samozřejmě dnešní Corolla vypadá úplně jinak než ta v 60. letech, jedná se totiž již o 12. generaci. Toyota Corolla je velmi spolehlivý a kvalitní vůz s prostorným a pohodlným interiérem a skvělými jízdními vlastnostmi.

Kromě silničních verzí se Toyota zaměřuje i na sportovní specialy pro závodní účely. Například taková závodní verze Toyota Corolla WRC byla velmi úspěšný rallye vůz, který poprvé startoval v roce 1997 ve Finské rallye. Následuje Toyota Corolla S2000, která vychází z deváté generace a jejím prvním startem byla Velšská rallye v roce 2006.

Toyota Corolla - už dvanáctá generace na trhu

První generace Toyoty Corolly se vyráběla v letech 1966 až 1970 a původně ji poháněl pouze jeden typ motoru o objemu 1077 ccm. Druhá generace získala už úplně nový design a k tomu i nové motory 1.4 a 1.6 litru s rozvodem OHV. V nabídce je také sportovní verze pod názvem Sprinter. V rámci třetí generace se objevila nová karosářská varianta liftback.

Čtvrtá generace vyráběná od roku 1979 je hodně podobná modelu Sprinter. Vznětové motory se objevují od páté generace Toyoty Corolly. V USA se tato verze úspěšně prodávala pod názvem Chevrolet Nova. Šestá generace začíná nabízet také pohon všech kol a k tomu širokou nabídku motorizací. Sedmá generace (do roku 1991) přichází s novou karoserií s oblými tvary.

Od osmé generace, která na trh nastoupila v roce 1995, se začal hodně lišit design pro evropský a americký trh. Desátá generace představuje klasický sedan a MPV, který je označován jako Toyota Corolla Verso. Nejnovější dvanáctá generace se vyrábí od roku 2018 a je to příjemný dynamický vůz ideální na obyčejné cestování.

Pojištění vozidel pro Toyota Corolla

Sjednejte si pro svůj vůz značky Toyota Corolla nejlepší pojištění vozidel. Díky porovnání online si snadno vyberete vhodné povinné ručení a v případě zájmu i havarijní pojištění. S komplexním pojištěním vás nepřekvapí žádná nehoda, vichřice ani zloděj.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.