epojisteni logo

Toyota Hilux

Toyota je japonská automobilka založená v roce 1937. Moderní Toyota se zaměřuje na výrobu osobních a užitkových vozidel, které vyváží do celého světa. Lehké užitkové vozy představuje například řada Toyota Hilux, v USA známá spíše jako Truck, Pickup Truck nebo Compact Truck.

Toyota Hilux - užitková vozidla

Řada užitkových vozidel Toyota Hilux není žádnou novinkou na trhu. První generace pick-upů se začala vyrábět už v roce 1968 a nahradila starší model Toyota Crown. V průběhu let se model Hilux měnil, upravoval, vylepšoval a zvětšoval. Od roku 2015 je v prodeji už osmá generace, která nabízí tři karosářské verze - Toyota Hilux Single Cab, Toyota Hilux Extra Cab a Toyota Hilux Double Cab.

Toyota Hilux představuje ideální vůz do náročnějšího terénu, na nezpevněné cesty, ale používat jej můžete i na “normálních” silnicích. Vyniká prostorným interiérem, velkým zavazadlovým prostorem a na svou velikost velmi úspornou spotřebou. Tento model užijí především lidé potřebující kvalitní a spolehlivý pracovní vůz, který však zároveň velmi dobře vypadá a poslouží i jako osobní auto.

Toyota Hilux - výbavové stupně a motory

Toyota Hilux Single Cab má dva výbavové stupně Bas SC a Live SC a dva naftové motory - 2.4 D-4D manual o objemu 2393 ccm a výkonu 110 kW a stejný motor s pohonem 4x4. Převodovka je pouze manuální, pohon na přední nápravu nebo 4x4.

Toyota Hilux Double Cab má pět stupňů výbavy - Active DC, Adventure DC, Base Dc, Exekutivie DC a Live DC a dva naftové motory stejné jako u předchozího modelu. Převodovka však může být manuální a automatická, pohon je pouze 4x4.

Toyota Hilux Extra Cab má pouze jeden stupeň výbavy Live EC a jeden naftový motor 2.4 D-4D manual o výkonu 110 kW a s pohonem na všechna čtyři kola. Převodovka je pouze manuální.

Pojištění pro vozidla Toyota Hilux

Komplexní pojištění vozidel tvoří povinné ručení, havarijní pojištění a vybraná připojištění. Povinné ručení je přitom zákonem nařízené pojištění, které musí mít každý vlastník motorového vozidla. Jedná se o odpovědnostní pojištění a vztahuje se na škody, které vlastník může při jízdě způsobit jiným osobám.

Havarijní pojištění je dobrovolné pojištění. V plné variantě all risk zahrnuje všechna rizika, která mohou autu hrozit (krádež, havárie, vandalismus, živelné události - požár, povodeň, pád stromu či stožáru, krupobití atd.). Lze si ale vybrat upravené varianty na míru. Automatickou součástí POV i HAV jsou asistenční služby. K povinnému ručení i havarijnímu pojištění si lze rovněž přiobjednat různá připojištění, jejichž účelem je zvýšit a rozšířit pojistnou ochranu.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.