epojisteni logo

Toyota Yaris

Japonsko je bohaté na kvalitní automobilky. Jednou z nich je Toyota, kterou v roce 1937 založil Kičiro Tojoda. Úplně první model se jmenoval Toyota AA a byl vyroben již v předcházejícím roce 1936. Současná Toyota je největším výrobcem automobilů na světě a mimo jiné se zaměřuje na vozidla s hybridním pohonem.

Toyota Yaris - moderní a svěží vůz

V roce 1999 Toyota představila nový model Toyota Yaris, který na evropském trhu zaznamenal obrovský úspěch a první generace se prodávala doslova jako po másle. Jedná se o zástupce nižší střední třídy a nahradila původní hodně nenápadný model Toyota Starlet, který byl jako spolehlivé auto hodně oceňován v Německu (na českém trhu ale Starlet nikdy nebyl).

Toyota Yaris byla moderní auto se svěžím designem a na svou dobu i pokrokovou technologií. V prostorném interiéru dominovala zejména výrazná palubní deska s digitálním přístrojovým štítem uprostřed. Druhá generace nepřinesla žádná zásadní novinky a spíše “vypilovala” první generaci. Vůz se mírně zvětšil a hodně se modernizovalo. V roce 2007 se začala prodávat také sportovní verze T-Sport.

Toyota Yaris - třetí generace

Třetí generace byla na trh uvedena v roce 2014 a o tři roky později prošla faceliftem. Pozitivně jsou hodnoceny zejména prostorná a šikovně řešená kabina se spoustou úložných prostor, vynikající jízdní vlastnosti, přesné řízení a účinné brzdy, spolehlivost a odolnost a také živé a úsporné zážehové motory.

Současná Toyota Yaris se prodává ve dvou výbavových stupních - levnější Active Trend a Selection Senso Smart s propracovanou výbavou. K mání je pouze jeden benzínový motor a to 1.33 Dual VVT-i o objemu 1329 ccm a výkonu 73 kW a manuální převodovkou. Zajímavě zní i nízká spotřeba, která činí 4,9 litrů na 100 km.

Pojištění vozidel pro Toyota Yaris

Provoz vozidla vyžaduje spoustu nákladů. Jedním z nich je pojištění. Zákonem nařízené je povinné ručení, celým názvem pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovým vozidlem na majetku, zdraví a životě třetích osob. Jedná se tedy o pojištění, které kryje škody, které můžete způsobit vy někomu dalšímu.

Chcete-li mít kryty i škody na vlastním vozidle, je třeba mít uzavřené havarijní pojištění. To se vztahuje na škody vzniklé v důsledku živelné události, střetu se zvěří, dopravní nehody, krádeže, vandalismu apod. Pro ještě lepší pojistnou ochranu pojišťovny nabízí doplňková připojištění. Nejčastěji využívané je pojištění skel, následuje pojištění úrazu či pojištění zavazadel.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.