epojisteni logo

Suzuki a jeho historie

Japonská automobilka byla založena v roce 1909 a její celý název zněl Suzuki Loom Works. Kromě vozidel se zabývá také výrobou motocyklů a lodních motorů. S výrobou motocyklů v podstatě začínala a tak není divu, že jako první uvedla v roce 1952 na trh motocykl Suzuki Power Free. První automobil byl vyroben a uveden na trh o tři roky později.

V 70. letech Suzuki expandovala také do zahraničí. V roce 1981 byla navázaná úzká spolupráce s General Motors a Isuzu. Další továrny staví Suzuki také v Kanadě, Indonésii, Indii, Pákistánu, Maďarsku, Egyptě a Číně.

V současné době je Suzuki 9. největším výrobcem automobilů na světě a v Japonsku je jedničkou. Dokonce produkuje větší počet než Mazda, Subaru a BMW dohromady.

Jak vybrat povinné ručení pro Suzuki

Jste-li vlastníkem vozidla Suzuki, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Suzuki.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Suzuki, které se nechávají pojistit

Suzuki Vitara
Suzuki Jimny
Suzuki Swift
Suzuki Ignis
Suzuki S-Cross
Suzuki Grand Vitara
Suzuki Samurai
Suzuki Baleno
Suzuki Kizashi
Suzuki Wagon R
Suzuki Celerio
Suzuki SX4
Suzuki Alto
Suzuki Splash
Suzuki Liana