epojisteni logo

Suzuki Vitara

Japonská společnost vyrábějící automobily, motocykly, lodní motory a další byla založena už v roce 1909. Od té doby uběhlo více než 100 let, během kterých se Suzuki vypracovala na jednoho z největších světových výrobců vozidel. Na domácím japonském trhu je lídrem především v oblasti malých aut. Jedno takové představuje i malé SUV Suzuki Vitara.

Suzuki Vitara - 30 let vývoje a 4 generace

Model Vitara vychází z malého vozu Samurai (Jimmy) s vynikajícími terénními vlastnostmi, které Suzuki představilo na konci 70. let. V roce 1988 byl veřejnosti představen o něco větší model v podobě kompaktní hranaté krabičky s pohonem zadních kol a přiřaditelným pohonem 4x4.

Původně byla k mání pouze třídveřová varianta. V roce 1991 přibyla i pětidveřová Suzuki Vitara s automatickou převodovkou a novým motorem 1,6 SOHC. V následujících letech prošla Vitara velkými změnami a až do roku 2015 se prodávala jako Grand Vitara. Poté došlo ke zmenšení rozměrů a na světě byla čtvrtá generace, která se vrátila k názvu Suzuki Vitara.

Nová kompaktní Vitara je aktuálně k mání v podobě inteligentní čtyřkolky Allgrip se čtyřmi volitelnými režimy i v základní verzi s pohonem předních kol. Pod kapotou se nachází přeplňovaný motor 1,4 BoosterJet či tříválcový litr, který nahradil atmosférickou jednašestku.

Suzuki Vitara - malé, hbité a šikovné

Suzuki Vitara je vlastně zmenšeninou velkého offroadu Suzuki Grand Vitara. Ve skutečnosti však mají společné pouze jméno, design přídě a v případě verze pohonu 4x4 i dobré jízdní vlastnosti v terénu. Suzuki Vitara je malé a hbité SUV, které si oblíbily zejména ženy z větších měst či starší páry žijící na venkově. Nicméně se tento vůz hodí i pro menší rodiny.

Toto malé SUV dokáže překvapit. Na první pohled malý vůz má velmi prostorný interiér i zavazadlový prostor. Velkým překvapením jsou také velice dobré terénní vlastnosti, které byste u takto malého vozu nejspíš vůbec nečekali. Ty však má pouze verze Suzuki Vitara s pohonem všech čtyř kol. Základní verze modelu je vybavená pouze pohonem přední nápravy, pozor na to.

Pojištění vozidel pro Suzuki Vitara

Jako majitel motorového vozidla musíte mít v první řadě sjednané povinné ručení, odpovědnostní pojištění, z něhož jsou hrazeny škody na majetku, zdraví či životě třetích osob. To však nejsou jediné škody, které vás mohou potkat. Velkou hrozbou jsou krádeže, vandalové i nečekané živelní události.Před nepříjemnými finančními následky těchto škod vás ochrání pouze kvalitní havarijní pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.