epojisteni logo

Suzuki Swift

Suzuki patří mezi japonské automobilky známé svou výjimečnou kvalitou a spolehlivostí. Automobilku založil v roce 1909 Michio Suzuki a jak už to u prvních výrobců automobilů bývá, původně se zabývala něčím jiným. U Suzuki to byly přídavné motory na jízdní kola a motocykly.

Suzuki Swift - stylové malé auto

Model Suzuki Swift patří do kategorie malých vozidel, které v roce 2000 nahradilo původní model Suzuki Cultus (mimo Japonsko Suzuki Ignis). Dnes už se jedná o čtvrtou generaci tohoto modelu. Současná Suzuki Swift splňuje požadavky na malý a stylový automobil s velmi dobrými jízdními vlastnostmi, dostatečným prostorem pro nohy a slušným zavazadlovým prostorem. Řidiči na Suzuki Swift oceňují, že se jedná o velmi zábavné auto.

Suzuki Swift má spoustu jmen. Prodávalo se také nebo prodává pod názvy Suzuki Forsa, Chevrolet Swift, Sprint Metro, Chevrolet Sprint, Chevrolet Metro, Geo Metro, Maruti 1000, Pontiac Firefly, Subaru Justy či Holden Marina. Různé světové trhy si žádají jiné značky. Suzuki se nevyrábí pouze v Japonsku, ale také v továrnách v Indii, Pákistánu a Číně.

Suzuki Swift - čtyři výbavové stupně a sedm různých motorů

Zatím poslední čtvrtá generace byla na trh uvedena 27. prosince 2016 jako hatchback. V nabídce jsou čtyři výbavové stupně. Nejlevnější je Comfort, následují Elegance a Premium a nejpropracovanější výbavu má stupeň Sport. U Suzuki Swift jsou na výběr tři hybridní a šest benzínových motorů. Převodovka může být manuální i automatická, pohon na přední nápravu i všechna kola.

Benzínové motory jsou: 1.2 Dualjet o objemu 1242 ccm a výkonu 66 kW (88 koní), 1,2 Dualjet Allgrip o stejném objemu i výkonu ale pohonem 4x4, 1.0 Boosterjet o stejném objemu, ale vyšším výkonu 82 kW (109 koní), 1.2 Dualjet CVT a 1.0 Boosterjet AT s automatickou převodovkou a nejvýkonnější 1.4 Boosterjet o objemu 1373 ccm a výkonu 103 kW (138 koní). Hybridní motory jsou: 1.2 Dualjet + SVHS, 1.2 Dualjet + SVHS Allgrip s pohonem 4x4 a 1.0 Boosterjet + SVHS.

Pojištění vozidel pro Suzuki Swift

S provozem motorového vozidla souvisí různé náklady, mezi nimi například zákonné a dobrovolné pojištění. Povinné ručení je pojištění dané zákonem, a tudíž jej musí mít každý řidič bez ohlednu na to, zda jej chce či nikoliv. Dobrovolné je havarijní pojištění a celá řada připojištění. Záleží pouze na každém vlastníkovi, jak chce mít svůj vůz kvalitně pojištěný a samozřejmě i na finančních možnostech, protože pojištění vozidel není zadarmo.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.