epojisteni logo

Suzuki Ignis

Suzuki je japonská automobilka, kterou v roce 1909 založil Michio Suzuki. Zpočátku se specializovala na výrobu motorů pro jízdní kola a výrobu motocyklů. První motorové vozidlo značky Suzuki bylo vyrobeno až v polovině 50. let minulého století. Moderní Suzuki patří mezi deset největších výrobců vozidel, stále vyrábí motocykl a také lodní motory.

Suzuki Ignis - auto do města

Model Suzuki Ignis je auto vyloženě vyvinuté pro pohodlnou a svižnou jízdu ve městě. Je to malé osobní auto, které se vyrábělo v letech 2000 až 2008 a nahradil předchozí model Suzuki Cultus. Mimo japonský trh se tento model prodával také jako Subaru Justy, Suzuki Swift, Chevrolet Cruze nebo Holden Cruze. V roce roce 2017 se na trhu objevila nová zmodernizovaná generace malého crossoveru, které jsou teď velmi oblíbené.

Suzuki Ignis je sice malé auto, ale na své rozměry je schopné a svižné. Je ideální zejména pro ty, kterým se líbí SUV, ale nechtějí takové to typické velké SUV. Suzuki Ignis je malé, má má vyšší podvozek, pohon na všechna čtyři kola, a ač se to nezdá dovnitř se relativně pohodlně vejdou čtyři dospělé osoby. Na delší cesty Suzuki Ignis ale opravdu není stvořená.

Suzuki Ignis - pět výbavových stupňů a dva benzínové motory

Suzuki Ignis se prodává v pěti různých výbavách - Comfort, Elegance, Elegance 4x4, Premium a Premium 4x4. Nejlevněji vychází první výbava Comfort, která je nabízena pouze s pohonem na přední nápravu, zbývají model mohou mít i pohon na všechna čtyři kola. Nejdražší a nejlepší variantou je výbava Premiumu 4x4. Převodovka je pouze manuální.

Co se týče motorů, nabídka je skromná a čítá pouze dva benzínové motory. Prvním je 1.2 DualJet o objemu 1242 ccm a výkonu 66 kW(88 koní), který má pohon na přední nápravu a příjemnou spotřebu kolem 5 litrů na 100 km. Druhý motor 1.2 DualJet 4x4 má stejné parametry včetně spotřeby. Liší se pouze v pohonu, který je v tomto případě na všechna kola.

Pojištění vozidel pro Suzuki Ignis

Komplexní pojištění vozidel zahrnuje několik druhů pojištění. Tím první hlavním je povinné ručení. Jedná se o zákonné pojištění odpovědnosti. Následuje havarijní pojištění, které je dobrovolné. Řidiči si jej tedy mohou a nemusí uzavřít. HAV kryje rizika havárie, krádeže, vandalismu a živelných události. Pojistnou ochranu lze ještě více rozšířit prostřednictvím různých připojištění (pojištění skel, pojištění zavazadel, úrazové pojištění řidiče i celé posádky, rozšíření asistenčních služeb atd.).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.