epojisteni logo

Suzuki S-Cross

Suzuki je japonská automobilka, která vznikla v roce 1909. Založil ji podnikatel Michio Suzuki a původně šlo o výrobu přídavných motorů na jízdní kola a motocykly. K výrobě automobilů se Suzuki dostalo mnohem později až v 50. letech minulého století. Kromě motorek a aut Suzuki vyrábí také lodní motory a je jednou z největších výrobců aut na světě.

Suzuki S-Cross - menší SUV

Model Suzuki S-Cross patří do kategorii vozidel nižší střední třídy a jedná se o menší SUV, které Suzuki navrhlo ve spolupráci s italskou automobilkou Fiat. Na trhu bylo Suzuki S-Cross uvedeno v roce 2005 a od roku 2013 se prodává druhá generace. Ta v roce 2016 prošla výrazným faceliftem, který původnímu modelu dal úplně jiný modernější vzhled.

Nové Suzuki S-Cross nabízí krásný design, prostorný a pohodlný interiér, dobrou výbavu, nízkou spotřebu a tichý motor, který z malého SUV dělá svižného společníka na cesty městem i po dálnici. Jízdní vlastnosti jsou velmi dobře hodnocené stejně jako úsporné motory. Suzuki S-Cross patří k nejúspornějším SUV vozům vůbec.

Suzuki S-Cross - čtyři stupně výbavy a sedm motorů

Druhá generace Suzuki S-Cross je nabízena ve čtyřech výbavových stupních. Prvním a nejlevnějším je Comfort, za kterým následují výbavy Elegance a Premium. Nejlepší výbavu má stupeň Elegance LUX. Co se týče motorů, na výběr je sedm benzínových motorů. K Suzuki S-Cross není nabízen žádný naftový motor. Převodovka může být manuální nebo automatická a vybrat si lze i mezi pohonem na přední nápravu nebo 4x4. Průměrná spotřeba se pohybuje kolem 5 litrů na 100 km.

Nabídka benzínových motorů je: 1.0 Booster Jet o objemu 998 ccm a výkonu 82 kW (109 koní), 1.4 Booster Jet o objemu 1373 ccm a výkonu 103 kW (138 koní), 1.0 Booster Jet AT má stejné parametry jako první, ale má automatickou převodovku, 1.0 Booster Jet 4x4 má pohon na všechna kola, 1.0 Booster Jet AT má automatickou převodovku, 1.0 Booster Jet 4x4 má objem 1373 ccm a výkon 103 kW (138 koní) a pohon na všechna kola a poslední motor 1.4 Booster Jet 4x4 AT mám pohon na všechna kola a je v automatu.

Pojištění vozidel pro Suzuki S-Cross

Komplexní pojištění vozidel obsahuje povinné ručení, havarijní pojištění a připojištění. Pojištění vozidel je velmi variabilní. Vše lze nastavit na míru tak, jak si zákazník přeje. U povinného ručení si lze vybrat různě vysoké pojistné limity, u havarijního pojištění si zase můžete zvolit jen některá rizika či jejich kombinaci. Rozšířené povinné ručení může dokonce nahradit i základní havarijní pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.