Povinné ručení Dacia

Povinné ručení Dacia

Dacia a jeho historie

Známá automobilová značka Dacia je součástí světového koncernu Renault Group a je určena pro výrobu a export vozidel zejména do zemí s rozvíjející se ekonomikou. Továrna Dacia leží v rumunském městečku Mioveni. V tomto areálu za druhé světové války vyráběli vojenská letadla, později pak sloužil k výrobě náhradních dílů pro motorová vozidla a traktory.

Spočítat
ceny

Samotná Dacia byla založena již v roce 1966. O dva roky později byla domluvena a podepsána první dohoda se společností Renault. Na základě této spolupráce, která trvá dodnes, vzniká první automobil této značky nazvaný jako Dacia 1110.

Politický vývoj umožnil rozvoj a rozšíření výroby nejen v Rumunsku, ale také do okolních zemí. V roce 1999 se Renaultu podařilo získat majoritu ve společnosti tím, že od Fondu národního majetku koupil většinový podíl akcií. Po 30 letech se tak stává skutečným vlastníkem společnosti Dacia.

Dacia je hlavním lídrem rumunského automobilového trhu, přičemž se může pochlubit více jak 60 % účastí na trhu. Každým rokem vyváží do okolních zemích 10 % vyrobených automobilů. Dacia stále hraje významnou roli ve skupině Renault Group, která v současnosti patří k prvním šesti světovým automobilovým výrobcům.

Jak vybrat povinné ručení pro Dacia

Jste-li vlastníkem vozidla Dacia, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Dacia.

Nejčastější modely Dacia, které se nechávají pojistitHodnocení článku:  
Počet hlasů: 29

Mluví se o nás