epojisteni logo

Dacia Duster 2018

Dacia je rumunská automobilka, kterou od roku 1999 vlastní francouzský výrobce vozidel Renault. Ten také Dacii pomohl založit a rozjet v roce 1966. Pod značkou Dacia jsou vyráběna osobní a užitková auta, jejichž největší předností a výhodou je oproti konkurenci nízká cena. Jedním ze stěžejních modelů je Dacia Duster.

Dacia Duster po roce 2018

Model Dacia Duster je vyráběn od roku 2010 a v roce 2018 byla na trh uvedena nejnovější a výrazně vylepšená druhá generace. Dacia Duster je malé rodinné SUV auto postavené na platformě Nissan B0 (např. Nissan Juker a jiné podobné modely). Čekáte-li špičkový vůz s plnou výbavou a luxus, Dacia Duster není úplně tou správnou volbou. Máte-li však omezený rozpočet a chcete nové auto, je to ideální volba.

Na první pohled nová Dacia Duster působí jako robustní offroadový vůz. S ohledem na nízkou cenu nelze počítat se špičkovým vybavením, svůj účel za danou cenu však plní na jedničku. Dacia Duster 2018 má oproti první generaci moderní “naleštěný” vzhled. Interiér však působí levně a v základní výbavě je Dacia Duster hodně okleštěná. Nemá například ani stereo či klimatizaci. Kromě nízké kupní ceny má druhou přednost, kterou je prostor pro posádku a velký kufr.

Dacia Duster 2018 - osm motorů a pět výbavových stupňů

Moderní Dacia Duster druhé generace dává na výběr pět výbavových stupňů. Nejlevnější vychází výbava Access, následují výbavy Comfort, Essential a Prestige. Nejlepší a nejpropracovanější výbavu má výbava nazvaná Techroad v kombinaci s nejvýkonnějším motorem.

Nabídka motorů je bohatá a zákazníci si mohou vybrat mezi třemi naftovými motory a šesti benzínovými motory. Převodovka je pouze manuální, u pohonu je výběr mezi pohonem na přední nápravu či 4x4. Benzínové motory jsou: 1.0 TCe o výkonu 74 kW a objemu 999 ccm, 1.3 TCe o výkonu 96 kW a objemu 1332 ccm, 1.3 TCe o výkonu 110 kW, 1.3 TCe o výkonu 96 kW a pohonem 4x4 a 1.3 TCe o výkonu 110 kW a pohonem 4x4, Naftové motory jsou: 1.5 dCi o výkonu 70 kW a objemu 1461 ccm, 1.5 dCi o výkonu 85 kW a 1.5 dCi o výkonu 85 kW a pohonem 4x4.

Pojištění vozidel pro Dacia Duster 2018

S provozem vozidla souvisí různá rizika, například vznik dopravní nehody a poškození vlastního i cizího auta či aut včetně zdravotních škod. Proto je zákonem nařízené povinné ručení, což je pojištění odpovědnosti kryjící škody na majetku a zdraví třetích osob. Na vlastní vůz se vztahuje dobrovolné havarijní pojištění. Pro ještě lepší pojistnou ochranu je určena bohatá nabídka doplňkových připojištění pro vozidla, řidiče i celou posádku.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.