epojisteni logo

Dacia Sandero

Automobilka Dacia je rumunského původu, ale od začátku působení intenzivně spolupracovala s francouzskou automobilkou Renault, která se jejím majoritním vlastníkem stala v roce 1999. Dacia se zaměřuje spíše na levnější a široké veřejnosti cenově dostupné automobily.

Dacia Sandero - v hlavní roli nízká cena

Dacia Sandero byla poprvé představena v roce 2008 na tradičním Ženevském autosalonu. Kromě továrny v Rumunském Miovani se vyrábí také v Brazílii a Kolumbii. Patří do kategorie menších vozidel, ve které se jedná o jedno z cenově nejdostupnějších vozidel na trhu vůbec. Od uvedení na trh Dacia Sandero prošla velkým vývojem. V roce 2012 nastoupila druhá generace, která v roce 2016 prošla výrazným faceliftem.

Vzhledem k nízké ceně je nutné počítat s omezenou a chudší výbavou. V základní verzi má Dacia Sandero až “sparťanskou” výbavu a to i přesto, že oproti první verzi ta druhá vypadá výrazně lépe. První generace totiž působila příliš laciným dojmem, a tomu odpovídala i hodně slabá výbava. Z tohoto důvodu o vůz mají zájem spíše mladší lidé a rodiny či naopak starší senioři, kteří si nemohou dovolit dražší a lépe vybavený vůz.

Dacia Sandero - prostorný interiér a velký kufr

Dacia Sandero se hodí i pro mladé rodiny, které nechtějí riskovat koupi ojetého vozu a raději volí nový vůz za méně peněz. Ty uvítají velký zavazadlový prostor, do kterého se vejde spousta rodinného “haraburdí” a také prostorný interiér. Na zadní sedačky se pohodlně usadí tři osoby.

Dacia Sandero se nabízí v šesti stupních výbavy - nejlevnější Access, Arctica, Open, terénní verze Stepway a Stepway Open a nejdražší s nejlepší výbavou Techroad, který se nabízí už od nějakých 350 000 Kč. Pětidveřový hatchback Dacia Sandero se aktuálně nabízí se dvěma benzinovými (1.0 SCe o výkonu 55 kW a 0.9 TCe o výkonu 66 kW) a jedním dieselovým motorem (1.5 Blue dCi o výkonu 70 kW). Převodovka je pouze manuální.

Pojištění vozidel pro Dacia Sandero

Každý den na silnicích dochází k dopravním nehodám, z nichž mnohé mají tragické následky. Aby docházelo k rychlému odškodnění poškozených, je zákonnou povinností každého vlastníka mít vůz pojištěný. Toto pojištění se nazývá povinné ručení a kryje škody, které provozovatel způsobí provozem vozidla jiným osobám na jejich majetku či zdraví. Ostatní škody kryje havarijní pojištění (krádež, vandalismus, živelní události, střet se zvěří) a případně další připojištění (zavazadla, úraz apod.).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.