Dacia Lodgy

Dacia Lodgy

Rumunská automobilka Dacia byla založena v roce 1966. Hodně ji při tom pomáhala automobilka Renault, která ji od roku 1999 vlastní. Pojmenovaná byla po antickém městě Dacie. Prvním vyrobeným modelem byl upravený Renault 8 pod názvem Dacia 1100. Současná Dacia se zaměřuje na výrobu levných automobilů, které jsou dostupné nejširší veřejnosti.

Spočítat
povinné ručení

Dacia Lodgy - auto pro velkou rodinu

Model Dacia Lodgy spadá do kategorie velkých MPV (multi-purpose vehicle), což jsou víceúčelová vozidla. V podstatě se jedná o menší dodávku primárně určenou k převozu většího počtu osob. MPV Dacia Lodgy si oblíbily rodiny s více dětmi, které potřebují dostatek prostoru nejen na zadních sedačkách, ale i v zavazadlovém prostoru. Konkrétně Dacia Lodgy se vyrábí v továrně v Maroku a prodává se v pětimístné a sedmimístné verzi.

Velké MPV Dacia Lodgy se vyrábí už od roku 2012 a od roku 2016 je v prodeji už druhá generace. Vzhledem k nízké ceně oproti konkurenci se nejedná o špičkový vůz. Nenabízí extra vybavení, ani luxus. Za přijatelnou cenu však získáte výborné rodinné auto s odpovídajícím komfortem pro celou posádku, ve kterém děti nemohou nadělat velké škody. Navíc údržba a opravy u Dacia Lodgy jsou poměrně levné, alespoň v porovnání s konkurenčními a o dost dražšími MPV.

Dacia Lodgy - osm stupňů výbavy a čtyři motory

Zákazníci si mohou v případě MPV Dacia Lodgy vybrat ze čtyř výbavových stupňů. Nejlevněji vychází Ambiance, nové auto, které můžete mít už za necelých 300 000 korun. Následují vylepšené stupně Arctica, Stepway a nejlépe na tom je výbava Techroad. Každý stupeň má přitom variantu s pěti a sedmi místy. Co se týče pohonných jednotek, na výběr jsou dva benzínové a dva naftové motory.

Benzínové motory jsou: 1.3 TCe o objemu 1333 ccm a výkonu 74 kW (99 koní) a 1.3 TCe o objemu 1332 ccm a výkonu 96 kW (128 koní). Naftové motory jsou: 1.5 dCi o objemu 1461 ccm a výkonu 70 kW (93 koní) a 1.5 dCi o stejném objemu a vyšším výkonu 85 kW (113 koní). Převodovka je u Dacia Lodgy pouze manuální a pohon jen na přední nápravu.

Pojištění vozidel pro Dacia Lodgy

Nákupem nového vozidla Dacia Lodgy investice nekončí. Čekají vás výdaje za pohonné hmoty, servis a také údržbu a opravy. Další položku představuje pojištění. Na silnici můžete pouze tehdy, pokud máte uzavřené zákonné pojištění povinné ručení. Vyplatí se mít také havarijní pojištění, které vás ochrání před finančními důsledky škod způsobených nenadálou živelnou události, krádeží nebo při střetu se zvěří apod.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás