epojisteni logo

Dacia Dokker

Za asistence francouzské automobilky vzniká v polovině 60. letech 20. století největší rumunská automobilka Dacia. Od roku 1999 je sice jejím většinovým vlastníkem Renault, hlavní továrnu má však Dacia stále v Rumunsku, kde tvoří podstatnou většinu trhu. Dacia se zaměřuje na cenově dostupnější vozidla pro širokou veřejnost.

Dacia Dokker - nejlevnější osobní dodávka

Dacia Dokker spadá do kategorie osobních dodávkových vozidel. Veřejnosti byl tento model představen v roce 2012 a vyrábět se začal o rok později. Většinou se prodává pod názvem Dacia Dokker, v některých zemích je však dostupný jako Renault Dokker. V nabídce je jak osobní, tak i užitková varianta. U nás se Dacia Dokker stala jedním z nejprodávanějších vozidel v této kategorii.

Mezi hlavní přednosti Dacia Dokker patří kromě nižší ceny zejména dobrá variabilita a praktičnost a po faceliftu také motor se slušným výkonem. Cena při prodeji Dacia Dokker však hraje hlavní roli, protože žádná ze současných automobilek nedokáže jejím cenám konkurovat. Pro určitou skupinu zákazníků je tak Dacia Dokker nejlepší volbou.

Dacia Dokker - sedm stupňů výbavy a pět motorů

Dacia Dokker je k mání zatím pouze v první generaci, která v roce 2017 prošla faceliftem. Je nabízena v sedmi různých stupních výbavy - Access, Access Van, Ambiance Van, Arctica, Open, Stepway a Techroad. Nejlevnější výbava Access se prodává už od ceny 214 000 Kč, nejdražší varianta vychází stále levněji než většina modelů v základní verzi od konkurenčních automobilek.

Dacia Dokker má pohon pouze přední nápravy. Na výběr je pět typů motorů - tři naftové a dva benzínové. Základním je benzínový motor 1.6 SCe s výkonem 75 kW, následuje naftový motor 1.5 dCi s výkonem 55 kW, další benzíňák 1.6 SCe má výkon 85 kW, druhý diesel 1.5 dCi má 66 kW a poslední třetí naftová varianta 1.5 Blue dCi má výkon 70 kW.

Pojištění vozidel pro Dacia Dokker

Nákupem vozidla investice nekončí. Provoz vozidla vyžaduje nákup pohonných hmot, pravidelný servis a údržbu a náklady na různé opravy. Vedle toho je povinností každého majitele vozidla mít sjednané odpovědnostní pojištění tak, jak nařizuje zákon. Jedná se o povinné ručení.

Doporučeno je mít uzavřené také havarijní pojištění, které kryje škody na vlastním vozidle. Havarijní pojištění může zčásti nahradit vhodné doplňkové připojištění. K modernímu povinnému ručení si totiž lze sjednat také pojištění rizika krádeže, živelných událostí apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.