epojisteni logo

Dlouhodobé cestovní pojištění

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Pokud jezdíte do zahraničí pravidelně a často, pak je pro Vás určitě vhodné uzavřít si dlouhodobé cestovní pojištění. Délka se obvykle pohybuje od šesti měsíců do jednoho roku. Než však podepíšete smlouvu, vždy se ujistěte, že rozumíte pojistným podmínkám. Ty se mohou mezi jednotlivými pojišťovnami velmi lišit.

Pozor na smluvní podmínky

Zejména u dlouhodobých cest některé pojišťovny vyžadují, aby se klient po určité době (např. 30 až 45 dnů) vrátil do ČR a dokonce nějakou dobu zde setrval. Těm, kteří cestují nepravidelně (např. za sportovními aktivitami), to může být jedno, Pokud však cestujete do zahraničí na několik měsíců v kuse, a nevrátili se dle smluvních podmínek, pojišťovna by měla právo odmítnout vyplatit pojistné plnění.

Účel cest je důležitý

Dále pak nezapomeňte pojišťovnu informovat o účelu Vaši cesty. Tedy, zda se jedná o služební či turistickou cestou. Pokud se chystáte na adrenalinovější zábavu, měli byste mít uzavřené odpovídající pojištění. Extrémní sporty jsou ze základních balíčku vždy vyjmuty. Pro lidi, kteří se věnují extrémním sportům, je vhodné se obrátit na pojišťovny, které se na tento druh pojištění přímo specializují.


Z výše uvedených informací plyne, že cestovní pojištění by vždy mělo odpovídat Vašim záměrům. Jedině tak se vyhnete potížím při uplatňování nároků škody.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.