epojisteni logo

Cestovní pojištění na Ukrajinu

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr
Ukrajina se nachází ve východní Evropě a jejími sousedy jsou Rusko na východě, Moldavsko na jihozápadě, Rumunsko, Slovensko a Polsko na západě a Bělorusko na severu. Na jihu je hranice tvořena Azovským a Černým mořem. Ukrajina byla původně součástí Sovětského svazu, ale od roku 1991 se jedná o nezávislou zemi.

Důležité informace před cestou

Čeští turisté si vystačí na cestu do Ukrajiny splatným cestovním dokladem. Vízum je povinné pouze při pobytech delších 90 dní. Očkování není povinné žádné, pouze je doporučeno nechat se očkovat proti klíšťové meningoencefalitidě, tetanu a žloutence typu A a B.

Přírodní krásy a zajímavosti

Ukrajina je velmi rozmanitou a celkem svéráznou evropskou zemí, která disponuje nížinami a pohořím a to zejména v západní části země. Krásné je také pobřeží Černého moře, poloostrov Krym a z měst je to zejména Kyjev, Lvov a přístav Oděsa.


Za nejkrásnější místa Ukrajiny je považován parkový komplex v Umani, který byl založen na konci 18. století. Nachází se zde fontány, vodotrysky, vodopády, kamenná zahrada a rybníčky. V Kamenci Podolském na hranicích s Rumunskem a Moldavskem leží historický komplex, který zahrnuje starobylý hrad, katedrálu, městskou radnici a hradby. Každým rokem se zde pořádají nejrůznější festivaly.


Na Dněpru leží největší ostrov Chortycja, který je 12 km dlouhý a široký průměrně 2,5 km. V období středověku se jednalo o obchodní stanici. Dnes se zde nachází muzeum. V Sevastopolu se nachází ruiny antického město Chersonésos, který existovala v 6. století před n. l. V městě Chotyně se zas nachází Chotyňská pevnost, která byla vybudována v 10. století.


Za návštěvu určitě stojí hlavní ukrajinské město Kyjev, které leží u Dněpru. Jedná se o důležité průmyslové, obchodní i kulturní centrum. K významným památkám patří katedrála Sv. Sofie, chrám Sv. Michaela, klášterní komplex Kyjevskopečerská lávra, náměstí nezávislosti, Zlatá brána a mnoho dalších.

Proč cestovní pojištění na Ukrajinu?

Neuvažujte o tom, zda si cestovní pojištění uzavřít či ne. Přemýšlejte pouze nad tím, jaké cestovní pojištění si uzavřete. Myšlenky typu “nám se nic nemůže stát” zahoďte za hlavu a buďte připraveni na každou situaci, i tu nepříjemnou.


Dovolená na Ukrajině není levnou záležitostí, ale cestovní pojištění ano. Pár dní dovolené Vás vyjde na pouhých pár stovek korun. Přitom ale získáte kvalitní pojistnou ochranu, ať že se Vám přihodí cokoliv. A věřte, že náklady na léčbu úrazu či nemoci stojí v zahraničí desítky až stovky tisící korun.


Kromě toho můžete na své dovolené využít asistenčních služeb, které Vám poradí či pomohou s nalezením odpovídající pomoci a ušetří Vám tím tak mnoho starostí.


Co Vám cestovní pojištění přinese za výhody?

 • silného finančního partnera v případě nesnází
 • úhradu náklady za léčbu až do výše pojistného limitu
 • asistenční služby
 • širokou nabídku připojištěníJednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.

Čtěte náš blog a zjistěte více

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.