epojisteni logo

Cestovní pojištění do Štýrska

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Štýrsko se nachází na jihovýchodě Rakouska a je druhou největší rakouskou spolkovou zemí. Tento region bývá také nazýván jako “území sta jezer a horských údolí”. A právě proto je Štýrsko velmi oblíbené mezi milovníky horské turistiky a zimních sportů. Nejvyšší hory leží na západě Štýrska, kde se nachází masív Dachstein a Totes Gebirge. Právem nejpřitažlivějším místem jsou Solné komory, kde se nachází jezera Altausser See, Grundlsee a Toplitz See. Štýrsko je protkané turistickými cestami, které nadchnou všechny milovníky přírody a to zejména hor.


To však není vše, co Štýrsko nabízí. Kromě přírodních krás zde můžeme spatřit technické zajímavosti a krásná města. Velmi atraktivní je tzv. Železná trasa, kolem níž jsou zrekonstruované technické památka (doly, hamry, atd.). Co se týče měst a historických památek, pak za návštěvu rozhodně stojí hlavní město Graz, dále pak Bruck, Eisenerz, Mür či Leoben. Z historických staveb je velmi pěkný Landsberg, Rabenstein či Reigersburg, jeden z největších hradů ve Štýrsku.


Další štýrskou zajímavostí jsou lázně, které se nacházejí téměř všude. K nejvýznamnějším patří lázně Bad Mitterndorf s prameny teplými okolo 26 stupňů či Bad Aussee, Bad Gleichenberg či Bad Gams, které se vyznačují studenou minerální vodou.

Nejlevnější cestovní pojištění do Štýrska

Jste-li milovníky horské turisticky či zimních sportů, pak Vám zajisté neujde návštěva Štýrska. Ať už jste aktivními sportovci či toužíte pouze po odpočinku v horském a lázeňském prostředí, pak byste neměli zapomínat také na cestovní pojištění. Jak se říká “neštěstí nechodí po horách, ale po lidech” a i na vysněné dovolené Vás nemusí potkat pouze příjemné události. Cestovní pojištění Vám však poskytne finanční zabezpečení.


Díky cestovnímu pojištění budete mít zajištěný dostatek financí pro všechny nemilé události, jako je nemoci či úrazy. Cestovní pojištění totiž kryje lékařskou péči včetně všech nutných nákladů (hospitalizace, léky, převozu, zákroky, atd.). A lékařská péče v zahraničí je skutečně drahá a i lehký zákrok může stát desetitisíce korun. Buďte raději připravení a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění na stránkách ePojisteni.cz, které na specializují na různé typy pojištění.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.