epojisteni logo

Cestovní pojištění Madagaskar

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufrČtvrtý největší ostrov na světě je známý pod názvem Madagaskar a nachází v Indickém oceánu na východ od Mosambiku. Madagaskarská kultura je velmi odlišná od zbytku ostatní Afriky. Potenciál cestovního ruchu je zde velmi obrovský, ale rozvíjet se začíná velmi pomalu. Ostrov se může pochlubit velmi bohatou a rozmanitou faunou a flórou, která se nachází pouze na tomto ostrově.

Důležité informace před cestou

K dovolené na Madagaskar je třeba vízum, které lze získat na madagaskarském velvyslanectví v Moskvě. Jeho platnost je jednorázová a platí po dobu 1 měsíce. Cena se pohybuje na nějaký 35 dolarů. Prodlouženou platnost víza na 90 dnů lez získat za 84 dolarů. Před plánovanou cestou je vhodně se informovat o aktuálních podmínkách vstupu.


Povinné očkování na Madagaskaru není, ale je doporučeno se nechat očkovat pro malárii, žloutence typu A a B, tetanu, břišnímu tyfu, vzteklině a choleře.

Přírodní krásy a zajímavosti

Ostrov byl dlouho izolován a díky tomu se zde vyvinula jedinečná endemická flóra a fauna. Právě na Madagskaru se vyskytuje více jak padesát druhů lemurů a rostou zde majestátní baobaby. Okouzlující krajinu tvoří vápencové jehly, které najdete zejména v rezervacích Ankarana a Bemaraha. Na Madagaskaru se nachází množství úchvatných národních parků a rezervací, které jsou součástí světového dědictví UNESCO.


Co by Vám při návštěvě Madagaskaru rozhodně uniknout nemělo je návštěva hlavního města Antananarivo, skalní útvary Tsingy de Bemaraha, pohoří Andringitra, domorodé vesnice, krásná pláž na ostrově Nosy Be a velmi pěkný zážitek je plavba pirogou po místních řekách. Mezi nejhezčí národní parky patří Parc National de Montagne d´Ambre, Isalo, Ranomafana, Marojejy, Mananara a další. Z rezervací určitě stojí za zmínku největší rezervace na západě Ankarana a Réserve Forestiére de Ampijoroa.

O cestovním pojištění na Madagaskar

Dovolenou na Madagaskaru si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.


Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

 • ošetření
 • hospitalizaci
 • nezbytné léky
 • léčbu
 • nutné převozy
 • repatriaci
 • převoz tělesných ostatků


To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitu a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.


Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.