epojisteni logo

Cestovní pojištění Jamajka

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufrV Karibském moři jižně od Kuby se nachází proslulý “reggae” ostrov Jamajka. Tento třetí největší ostrov Karibiku však kromě hudby Boba Marleyho proslavil také výborný jamajský rum a jedni z nejlepších a nejrychlejších atletů světa, kteří lámou rekordy na všech významných sportovních událostech.

Důležité informace před cestou

Na Jamajku potřebují cestovatelé z České republiky vízum. Naštěstí naše republika patří do skupiny zemí, které mají proces vydávání víz zjednodušený. Jeho platnost je maximálně na dobu 90 dnů. Vízum je možné získat na zastupitelském úřadě nebo přímo na místě po příletu.


Očkování nejsou povinná, ale stejně jako ve většině podobných zemích je doporučeno očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, tetanu, vzteklině a malárii. Střevním potížím je možné předejít dodržením hygienických zásad jako pití balené vody.

Přírodní krásy a zajímavosti

Jamajka není pouze centrem reggae a rum, ale může se také pochlubit přírodními krásami v podobě korálových útesů, mohutných vodopádu, tropických pralesů i suchých savan. Jamajka je tvořena čtyřmi různými ostrovními oblastmi s odlišným prostředím i podnebím. Na své si zde přijdou notoričtí baviči a zkušení cestovatelé.


K místům, které by Vám při navštěvě Jamajky určitě uniknout neměli patří hlavní město Kingston - centrum kultury, obchodu a bouřlivých pouličních párty. Město, kde se nachází muzeum hvězdy reggae Boba Marleyho. Na severu Jamajky se nachází turisty oblíbené Ocho Rios s nejznámějším místem Jamajky - Dunn´s River Falls. Na severozápadě zas leží Montenego Bay - historické město, kde to žije ve dne i v noci. Milovníci turistiky by určitě měli vyhledat Treasure Beach, které se nachází na jihu ostrova a jedná se o jedno z nejméně turisticky dotčených míst. Divukrásná mořáská zátoka Long Bay leží na severovýchodě Jamajky.

O cestovním pojištění na Jamajku

Dovolenou na Jamajce si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.


Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:


 • ošetření
 • hospitalizaci
 • nezbytné léky
 • léčbu
 • nutné převozy
 • repatriaci
 • převoz tělesných ostatků


To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitu a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.


Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.


Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.