epojisteni logo

Cestovní pojištění Haiti

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr


HAITI - země tance, hudby, výborné kuchyně a krásné přírody

Stát Haiti se nachází cca na třetině západní části ostrova Hispaniola ležícím v Karibském moři, který je součástí souostroví Velké Antily. Jejím sousedy jsou Kuba a Portoriko. Nejdelší suchozemskou hranici má Haiti s Dominikánskou republikou a její délka je 360 km.

Přírodní krásy a zajímavosti

Haiti je bohužel nejchudším státem v oblasti severní a jižní Ameriky, který byl navíc v roce 2010 postižen ničivým zemětřesením. Z hlediska kultury a turistiky se však jedná o bohatou zemi, která je vhodná zejména pro cestovatele, kteří rádi poznávají originální kultury. Haiti, to je země tance, hudby, výborné kuchyně a krásné přírody dosud nezasažené masovou turistikou. Haiti je především hornatá země. Hory zde zabírají na 60 procent povrchu a nejvyšším vrcholem je Pic de la Selle s vrcholem ve výšce 2 674 m.n.m. Mezi jednotlivými pohořími leží úrodné údolí i suchá a méně úrodná místa.


Mezi místa, která by Vám při návštěvě Haiti rozhodně neměla uniknout je rušné hlavní město Port-au-Prince, bývalý přístav a město s bohatým kulturním životem Jacmel, druhé největší město Cap Haitien s malebnými mořskými scenériemi, nejznámější národní park Parc National Macay s deštnými pralesy a nejvyšším vrcholem Haiti a také Plaine du Cul de Sac, úrodná plošina, kde se nachází největší trh dobytka či místo, kde žijí plameňáci, ibisy a jiné vzácné druhy ptáků.

Důležité informace před cestou

Je-li pobyt kratší než 90 dní, nepotřebují cestovatelé z ČR předem vystavené vízum. To je turistům vystaveno přímo na místě a dokonce zdarma. Pouze při odjezdu musí cestovatel uhradit daň ve výši 30 dolarů. Na co se ale cestovatel musí připravit, jsou časté prohlídky zavazadel po příletu. Důvodem je pašování narkotik. Vývoz není nijak omezen. Očkování není povinné ale je doporučeno očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a také tetanu, případně i proti vzteklině. Menší riziko hrozí i v případě malárie.

O cestovním pojištění na Haiti

Haiti je určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené na Bahamách bude cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.


V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

 • náhlého onemocnění
 • úrazu
 • úmrtí

Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.


Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:


 • úrazové připojištění
 • připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
 • připojištění odpovědnosti
 • připojištění storna zájezduProč cestovní pojištění na Haiti?

Neuvažujte o tom, zda si cestovní pojištění uzavřít či ne. Přemýšlejte pouze nad tím, jaké cestovní pojištění si uzavřete. Myšlenky typu “nám se nic nemůže stát” zahoďte za hlavu a buďte připraveni na každou situaci, i tu nepříjemnou. Dovolená na Haiti není levnou záležitostí, ale cestovní pojištění ano. Pár dní dovolené Vás vyjde na pouhých pár stovek korun. Přitom ale získáte kvalitní pojistnou ochranu, ať že se Vám přihodí cokoliv. A věřte, že náklady na léčbu úrazu či nemoci stojí v zahraničí desítky až stovky tisící korun.


Kromě toho můžete na své dovolené využít asistenčních služeb, které Vám poradí či pomohou s nalezením odpovídající pomoci a ušetří Vám tím tak mnoho starostí.

Co Vám cestovní pojištění přinese za výhody?


 • silného finančního partnera v případě nesnází
 • úhradu náklady za léčbu až do výše pojistného limitu
 • asistenční služby
 • širokou nabídku připojištění
Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.