epojisteni logo

Cestovní pojištění na Chile

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufrPřevážně hornatá země atypického tvaru Chile leží na západním pobřeží jižní Ameriky. Díky svému umístění a délce, která se táhne 4 000 km po pobřeží, zde najdeme tropická místa na severu, vyhaslé i činné sopky na východě i subpolární oblasti na jihu, je Chile zemí zaslíbenou zejména pro milovníky přírody a vysokohorské turistiky. Součástí Chile je také Velikonoční ostrov, který je známý díky záhadným sochám.

Důležité informace před cestou

Aby jste mohli vyrazit do Chile, musíte mít sebou cestovní pas, který bude nejméně tři měsíce platný od chvíle, kdy vstoupíte na území Chile. Vízum nebudete potřebovat v případě, že délka Vašeho pobytu zde nepřekročí 90 dní. Povinné očkování do Chile není žádné. O aktuálních podmínkách vstupu se vždy informujte před plánovanou cestou.

Přírodní krásy a zajímavosti

Chile je zemí, kde najdete skutečně vše, ať už se jedná o horské oblasti, pláže, tropické džungle i chladné oblasti. Zde si na své přijdou zejména zapálení cestovatelé a obdivovatelé přírodních krás. A jaká konkrétní místa by měl navštívit každý? V první řadě se jedná o hlavní město Santiago de Chile, které patří k největším městům Latinské Ameriky. K zajímavým městům patří také přístav Puerto Montt a Puntas Arenas, město na pobřeží Magalhaseova průlivu.


Od jižní hranice sousedního státu Peru až po severské oblasti se táhne nejsušší místo na zemi - poušť Atakama, která místy dosahuje nadmořské výšky 5 000 metrů. Na jihu jižní Ameriky leží sen všech horolezců Patagonie, jejíž menší část se nalézá také na území Chile. Velmi krásný je také Národní park Torres del Paine, který leží úplně na jihu země, a zde můžete spatřit kromě nádherné přírody pštrosy, lamy i úchvatné kondory.


V Chile se také nachází dva významné průlivy - Magalhaesův průliv a Beagle. První z nich dělí pevninu od Ohňové země a druhý leží mezi ostrovy Navarino a Hoste a pobřežím Ohňové země.

Proč cestovní pojištění do Chile?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i do Chile. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.


Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.


Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:


  • finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  • asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  • možnost dalších připojištěníJednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.