epojisteni logo

Cestovní pojištění do Austrálie

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Austrálie patří k nejstarším kontinentům na zemi. Nachází se na jižní polokouli a kromě pevninské části jej tvoří také ostrov Tasmánie a desítky dalších ostrovů a ostrůvků v Indickém, Jižním a Tichém oceánu. Území Austrálie bylo až do 2. poloviny obydleno původnímdomorodým obyvatelstvem. Teprve od roku 1770, kdy byla Austrálie zabrána Velkou Británií, sem začíná pronikat a pomalu se usazovat evropské obyvatelstvo. K osamostatnění Austrálie došlo v roce 1901.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Austrálie potřebuje turista z České republiky platné vízum, které je možné získat prostřednictvím žádosti na internetových stránkách australského Ministerstva imigrace a občanství. Cestovní pas musí být platný ještě šest měsíců po prožité dovolené. Očkování není povinně vyžadováno žádné.

Přírodní krásy a zajímavosti

Austrálie je neuvěřitelnou směsí přírodních krás. Najdete zde pusté vnitrozemí, náhorní plošiny i bujné deštné pralesy a korálové útesy. Právě okouzlující přírodní scenárie a rozmanitá fauna a flora lákají k návštěvě další a další cestovatele.

Z konkrétních míst, která stojí za návštěvu patří města Sydney, Brisbane, Canberra, Melbourne a Darwin. Hlavním městem Austrálie je Canberra, které je také největším městem ve vnitrozemí. Ostrov Tasmánie je proslulý díky svým obyvatelům - tasmánským ďáblům. Největším národním parkem je NP Kakadu, který je také považován za nejkrásnější australský park. Od roku 1981 je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. NP Kakadu zabírá rozlohu 1 980 400 ha a nachází se zde kamenné plošiny, vodopády, příkré srázy, i divoké řeky.

Mezi zajímavosti Austrálie patří nejobjemnější monolit Uluru (Ayersová skála), ležící ve středu země v Národním parku Uluru - Kata Tjuta, a kráter Gosses Bluff ve Sněžných horách (Snowy Mountains), které patří pod Národní park Kosciuszko. A právě Sněžné hory také patří mezi oblíbená lyžařská střediska. Austrálie má desítky krásných národních parků, kromě výše zmiňovaných stojí za vidění tak NP Peron, NP Kalbarri, NP Otway či NP Yanchep.

Proč cestovní pojištění do Austrálie?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i do Austrálie. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.