epojisteni logo

Druhý největší stát jižní Ameriky je Argentinská republika, země vášnivého tanga, hovězích steaků a také fotbalových fanoušků. Právě zde žije čtyřicet milión lidí, které svůj život skutečně prožívají. Vzhledem k obrovské rozloze země zde najdete velká města, vysoké hory i nekonečné planiny.

Důležité informace před cestou

V případě, že do Argentiny cestujete pouze jako turista, a délka pobytu nepřesáhne 90 dnů, nepotřebujete mít sjednané vízum a vystačíte si tak pouze s platným cestovní pasem.

Také očkování není povinné, ale je vhodné se nechat očkovat proti tetanu, žloutence typu A a B břišnímu tyfu. Pokud na svých cestách předpokládáte kontakt se zvířat, je doporučené i očkování proti vzteklině.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Přírodní krásy a zajímavosti

Argentina nabízí velké množství turistických zážitků a je velmi těžké říci, které z nich by neměl žádný turista minout. Základem je určitě hlavní město země Buenos Aires, ležící na východě země u pobřeží Atlantského oceánu. Zde najdete luxusní místa i chudinské čtvrti. Na místním slavném hřbitově jsou pohřbeni významné osobnosti jako například Evita.

Druhým největším městem je Córdoba, které se nachází na úpatí pohoří Sierras Chicsa. Město má krásné historické centrum i moderní čtvrti.

Na jihu se nachází město Ushuaia, které je proslulé zejména tím, že je považováno ze nejjižněji položené město světa. Zde se zahajuje lyžařská sezóna a koná se zde světoznámý hudební festival Ushuaia Jazz Festival.

Na pobřeží Atlantiku leží populární plážové letovisko Mar del Plata, které ročně navštíví na šest miliónů turistů z celého světa.

V národním parku Parque Nacional Iguazů se kromě krásné přírody bohaté na subtropické pralesy, rozličnou faunou a flórou nachází úchvatné vodopády, které jsou na seznamu UNESCO. V dalším národním parku Parque Provincial Aconcagua leží nejvyšší hora And Aconcangua, jejíž vrchol se nachází ve výšce 6 959 m.n.m.

Za návštěvu také stojí rezervace Esteros del Iberá s bohatým ekosystéme a mořská rezervace Península Valdés, kde žije ohrožená velryba jižní.

O cestovním pojištění do Argentiny

Argentina jsou určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené budete cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.

V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:


  • náhlého onemocnění
  • úrazu
  • úmrtí
  • Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.
  • Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:
  • úrazové připojištění připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel připojištění odpovědnosti připojištění storna zájezdu
  • Spočítat cestovní pojištění
  • Pokračovat na:
  • Cestovní pojištění k platební kartě Roční cestovní pojištění Studentské cestovní pojištění
Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.