epojisteni logo

Cestovní pojištění do Alžírska

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Na severu Afriky leží druhá největší země kontinentu, kterou je Alžírská republika. Území Alžírska se rozkládá od břehu Středozemního moře až do nitra Sahary na jihu. Alžírsko má velmi bohatou historii, která začíná tisíce let před naším letopočtem. V 50. až 60. letech dosáhla země samostatnosti, bohužel zde však stále přetrvává občanské napětí. Bohužel právě to je důvod, proč tuto krásnou zemi navštěvuje méně turistů.

Důležité informace před cestou

Aby jste mohli vyrazit do Alžírska, nezapomeňte si vyřídit vízum. Bez něho vás do země rozhodně nevpustí. Vízum získáte na vyslanectví v Praze. O aktuálních podmínkách vstupu se vždy informujte před plánovanou cestou.

Povinné očkování do Alžírska sice není, ale doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B, tetanu, vzteklině a břišnímu tyfu.

Přírodní krásy a zajímavosti

Většina turistů navštěvuje zejména pohoří Tassili a Hoggar. Nejkrásnější místa této chudé země, která byla desítku let zmítána terorismem a občanskou válkou, se však nachází na severu země. Místní lidé nejsou na turisty příliš zvyklí, kvůli občanským nepokojům a nestále situaci sem příliš turistů nezavítá, ale přesto jsou velmi milí a přátelští.

Z míst, která byste v Alžírsku měli určitě navštívit, je hlavní město Alžír a město Béjaia s krásným pobřežními scenériemi. Toto město vás překvapí velmi příjemnou atmosféru a kulturou. Místní Kabylové si velmi cení své kultury, jazyka a písma. Západně nad městem leží 600 metrů vysoký masív Yemma Gouraya se španělskou pevností na vrcholu. Celá oblast patří do Národního parku Gouraya, po jehož pobřeží vede stezka vytesaná do skály. Za nejkrásnější město však lze považovat Constantine, které je vystavěno na skále, kterou protíná soutěska řeky Rumel. Dále na jih leží pohoří Aurés, které je také známo jako “brána Sahary”. Právě zde leží Římany vybudované město Timgad, které patří skutečně k úchvatným římským památkám nejen v Africe. A samozřejmě je tu také Sahara, největší poušť světa.

O cestovním pojištění do Alžírska

Dovolenou v Alžírsku si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní vás vyjde doslova na pár korun. Přitom vám ale na vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.

Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

 •  ošetření

 •  hospitalizaci

 •  nezbytné léky

 •  léčbu

 •  nutné převozy

 •  repatriaci

 •  převoz tělesných ostatků

To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitu a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.

Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.