epojisteni logo
Dům 3

Pozor na zastaralé a nedostatečné pojištění nemovitosti

28. 6. 2011
|
Délka čtení: 4 min.

Velkým problémem, který trápí hlavně pojištění nemovitosti, je takzvané podpojištění. Znamená to, že částka, na kterou je nemovitost pojištěna, neodpovídá její hodnotě – pokud v takovém případě dojde k pojistné události, finanční prostředky vyplacené pojišťovnou nebudou stačit na nápravu škod.

Dle ČP je to v České republice velmi častý a rizikový problém. Proč lidé svůj majetek nedostatečně pojišťují? Jde zejména o snahu vyhnout se placení vysokého pojistného, leč proč sjednávat ochranu, když nás stejně nakonec neochrání? Jde například o nutnost vyhovět požadavkům na hypotéku a podobně.

Důležité je uvědomit si, jak je pojištění nemovitosti důležité a že ho není možné podceňovat. V případě pojistné události jde o desetitisíce korun až o miliony – a ochránit nás před tím může už pár tisíc korun ročně.

I další dva problémy jsou velmi aktuální a rozšířené – zastaralé pojistné smlouvy, které nereflektují buď cenu, nebo stav nemovitosti (po rekonstrukci a podobně) a zejména pak i propadlé pojistky po změně majitele nemovitosti. Pojistka musí být vždy psána na vlastníka nemovitosti, jinak je neplatná, ať už jde o prodej cizím lidem nebo dar v rámci rodiny.

Nemovitost je často tím nejcennějším hmotným majetkem, který máme. Nepodceňujte tedy jeho krytí. Nové pojištění nemovitosti si můžete snadno sjednat ZDE.

Mějte klid na duši s pojištěním majetku

Doma vás může překvapit špatné počasí, vandalové nebo třeba neohleduplní sousedé. Sjednejte si s námi pojištění majetku s pomocí online kalkulačky a buďte připraveni na všechny nástrahy. Vybranou nabídku vám sjednáme do pár minut z pohodlí domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. července 2017|ePojisteni
  Netradiční pojistky od tradičních pojišťoven

  Pojištění majetku a domácnosti, životní pojištění či pojištění odpovědnosti patří mezi běžné pojistné produkty, nad kterými se nikdo nepozastaví. Proč také. Pojistit je ale možné i poněkud netradiční předmět jako luxusní šaty na soutěžích Miss, špičkové hudební nástroje, a dokonce i hřbitovní stavby. Halali pojišťovna je zase určená pouze myslivcům. Zdá se vám to málo kuriózní?

 • dům
  21. dubna 2016|ePojisteni
  Pojištění nemovitosti: Je váš dům pojištěný správně?

  Pojištění nemovitosti by mělo patřit k základním pojištěním a vlastníci domů by jej v žádném případě neměli zanedbávat nebo dokonce opomíjet. Vyhráno však nemají ani ti, kteří pojištění sjednané mají. Jsou známé případy, kdy pojišťovna škodu neuzná a pojistné plnění nevyplatí. Jak se bránit?

 • manzele-u-pojistovaka
  01. března 2016|ePojisteni
  Význam pojištění si Češi uvědomují pozdě

  Valná většina Čechů vnímá pojištění jako zbytečné vyhazování peněz, které dle jejich názoru přináší užitek pouze pojišťovnám. Skutečnou hodnotu pojištění si tak příliš často uvědomují, až když je pozdě. A ti, kteří nějaké to pojištění mají, zpravidla ani netuší, co pojistná smlouva obsahuje.

 • Dům 3
  27. srpna 2014|ePojisteni
  Vyzrajte na zloděje s dobrým pojištěným

  Dle statistik české policie přibývá vloupání do domů a bytů a to zejména v tzv. satelitních městečkách kolem měst. Odhalit zloděje se však policii podaří pouze u každého čtvrtého případu. Možnému vloupání zcela zabránit nelze, své peníze však můžete ochránit díky dobrému pojištění.

 • zajisteni-letenky
  01. srpna 2014|ePojisteni
  Za pojistný podvod hrozí až několikaletý trest

  O pojistné podvody se nepokouší pouze jednotlivci, ale také finanční zprostředkovatelé. V případě, že je pojistný podvod odhalen, hrozí nepoctivcům tresty i ve výši několika let. To platí zejména pro ty, kteří se pojistného podvodu dopustili opakovaně.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  15. ledna 2014|ePojisteni
  Nový občanský zákoník mění pravidla při stanovování výše škod

  Cena lidského života je nevyčíslitelná. Podle nového občanského zákoníku již nebudou o hodnotě lidského života rozhodovat tabulky, ale soudy a také schopnost poškozeného si odškodné vyargumentovat.

 • Žena v kavárně na počítači
  05. ledna 2014|ePojisteni
  Nejvtipnější pojistné hlášky v roce 2013

  Začněme nový rok 2014 s úsměvem a podívejme se na nejvtipnější pojistné hlášky, kuriózní případy i pikantní pojistné historky klientů českých pojišťoven za uplynulý rok 2013.