epojisteni logo
Dům 3

Vyzrajte na zloděje s dobrým pojištěným

27. 8. 2014
|
Délka čtení: 4 min.

Vyzrajte na zloděje s dobrým pojištěným

Dle statistik české policie přibývá vloupání do domů a bytů a to zejména v tzv. satelitních městečkách kolem měst. Odhalit zloděje se však policii podaří pouze u každého čtvrtého případu. Možnému vloupání zcela zabránit nelze, své peníze však můžete ochránit díky dobrému pojištění.

Kvalitní zabezpečení na prvním místě

Zloději se do domů či bytů dostanou nejčastěji hlavním vchodem (28 procent), oknem (15 procent) a sklepem (4 procenta). A proto je v první řadě důležité mít svůj byt či dům kvalitně zabezpečený. Základem jsou kvalitní dveře s bezpečnostním zámkem  a okna zajištěná alespoň bezpečnostní fólií. Samozřejmostí by mělo být zamknutí bytu v případech, kdy nikdo není doma. Policie však uvádí, že často vyšetřují vloupání neuzamčených prostor. Například v loňském roce se to týkala 4 500 případů.

Kvalitní zabezpečení bohužel šikovného zloděje neodradí. Policii se podaří vyřešit každý čtvrtý případ, a proto se nespoléhejte, že zrovna Váš majetek se podaří najít. Situaci spíše chytře předejděte a riziko vloupání a krádeže si jednoduše pojistěte. Poradíme Vám, jak si sjednat pojištění dobře.

Domov v bezpečí

Chraňte svůj domov před špatným počasím

Máte strach, že váš domov zasáhne požár, povodeň, tornádo či jiný živel? Pojištění majetku vám pomůže s vyrovnáním těchto finančních škod na vašem majetku. Sjednejte si výhodnou nabídku pojištění přes naši online kalkulačku. Jednoduše do pár minut.


Pojištění domácnosti versus pojištění nemovitosti

Lidé se tato dvě pojištění pletou a netuší, čeho se vlastně týkají. Pojištění domácností se týká pouze vnitřního vybavení bytu či domů a v případě vloupání Vám pojišťovna uhradí ukradené a poničené věci. V případě pojištění nemovitosti Vám pojišťovna uhradí například poškozené dveře či okno, tedy vše, co je součástí samotné stavby. V ideálním případě je tedy dobré mít sjednané obě tyto pojištění.

Pozor také na výjimky z pojištění. Některé věci jsou ze základního pojištění vyjmuty a je třeba je připojistit. To platí například pro drahé jízdní kolo a elektroniku. Tyto věci je nutné pojistit na odpovídající částku. To platí také pro případy domácností, kde se nachází cennosti a starožitnosti. Pokud navíc chcete pojistnou částku zvýšit nad 300 tisíc korun, je nutné dům či byt zabezpečit dle podmínek pojišťovny.

Jak stanovit správnou pojistnou částku

Lidé také tápají při stanovení pojistné hodnoty svých věcí a často svou domácnost tzv. podpojišťují. Správná pojistná hodnota by měla odpovídat částce, za kterou byste pořídili kompletní nové vybavení domácnosti.

Pojištění je také nutné aktualizovat vždy, kdy dojde ke změnám, jako je například nákup nového a dražšího vybavení či rekonstrukce nemovitosti.

Mějte klid na duši s pojištěním majetku

Doma vás může překvapit špatné počasí, vandalové nebo třeba neohleduplní sousedé. Sjednejte si s námi pojištění majetku s pomocí online kalkulačky a buďte připraveni na všechny nástrahy. Vybranou nabídku vám sjednáme do pár minut z pohodlí domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistnéhopojistnéhopojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance. plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.