epojisteni logo
blg-srt-happy

Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

14. 7. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.

Pojišťovna ČSOB není první pojišťovnou, která tento produkt zařadila do své nabídky. Průkopníkem v tomto směru je pojišťovna AIG, která pojištění pod názvem CyberEdge nabízí sice od roku 2013 ale pouze firmám. ČSOB však pojištění internetových rizik nabízí i běžným občanům. O podobném pojištění hovořila také AXA Assistance. V její nabídce zmiňované pojištění Cyber risk dosud není. Stejné pojištění jsme našli v nabídce Poštovní spořitelny, která je součástí skupiny ČSOB.

Pojištění nejen pro příznivce moderních technologií

Moderní člověk se na internetu “pohybuje” denně v soukromém i pracovním životě. Posílá e-maily, vyhledává informace, čte si zprávu nebo komunikuje na sociálních sítích. Stále běžnější jsou také nákupy on-line. Každý váš krok může zneužit jiný uživatel internetu. A právě pro tyto případy je určené pojištění internetových rizik.

Jaká rizika pojištění internetových rizik kryje?

 •  Reklamace nákupu na internetu

 •  Zneužití platební karty

 •  Zneužití identity na internetu

 •  Poškození pověsti na internetu a sociálních sítích

REKLAMACE NÁKUPU NA INTERNETU

V tomto případě se pojištění vztahuje na situace, kdy si  pojištěný objedná koupí zboží on-line, přičemž zboží je dodáno špatně nebo dokonce vůbec. Pojišťovna se nejprve ujme vedení reklamačního řízení. Pokud se jí nepodaří reklamaci vyřešit do 3 měsíců, uhradí pojištěnému vzniklou škodu.

ZNEUŽITÍ PLATEBNÍ KARTY

S rostoucím počtem plateb provedených on-line prostřednictvím platebních karet, narůstá i riziko jejich zneužití. S pojištěním máte daleko větší šanci získat zpět odcizené peníze nebo náhradu vzniklé škody od pojišťovny. Pojištění rizika zneužití platební karty nabízí řada bank jako samostatný produkt přímo k platebním kartám.

ZNEUŽITÍ IDENTITY NA INTERNETU

Odcizit identitu na internetu není nic nemožného. Zneužít lze identifikační (rodné číslo, číslo průkazu totožnosti, číslo řidičského průkazu apod.) nebo autorizační údaje (uživatelská jména, přihlašovací údaje a hesla, IP adresy, čísla bankovních účtu apod.). “Šikovný” internetový zloděj se tak dostane do vašeho internetového bankovnictví, nebo si na vaše údaje sjedná půjčku. Pokud pojišťovna případ nevyřeší do 3 měsíců, pojištěnému uhradí vzniklou finanční škodu, případně se postará o zrušení neoprávněného závazku vzniklého v důsledku odcizení identity.

POŠKOZENÍ POVĚSTI NA INTERNETU A SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Vyslovit negativní názor nebo pomluvu na internetu je tak jednoduché a bohužel se tak často činí úmyslně za účelem poškození pověsti vybrané osoby. Pokud takovou činnost zaznamenáte vůči své osobě, pojišťovna provede opatření, která by šíření negativních informací měla zabránit. Aktivní bude i při odhalování zdroje a domáhání se omluvy. Dostane-li se celý případ k soudu, pojišťovna se zavazuje uhradit náklady za advokáta, služby znalce, soudní a správní poplatky a další náklady související s případem.

ZA KOLIK?

ČSOB Pojišťovna nabízí 2 varianty pojištění - Single pro jednotlivce za 67 Kč měsíčně a Family pro celou rodinu za 1 068 Kč měsíčně (v ceně je započítána sleva za sjednání on-line). Ceny bez slevy jsou 900 Kč v prvním případě a 1 188 Kč v případě druhém.

Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídku

Hledáte co nejlevnější půjčku nebo se chcete ujistit, že je vaše stávající půjčka stále výhodná? Vyzkoušejte náš online srovnávač půjček.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.