epojisteni logo
blg-srt-driver

Využívají čeští umělci pojištění hudebních nástrojů, rukou i hlasu?

1. 4. 2016
|
Délka čtení: 8 min.

Využívají čeští umělci pojištění hudebních nástrojů, rukou i hlasu?

Zejména profesionální umělci a hudebníci si svých nástrojů cení natolik, že je neváhají pojistit až na několik set tisíc korun. Ačkoliv je pojistné může vyjít i na několik desítek tisíc korun ročně, vyjde je to stále levněji než pořízení nástroje nového v případě jeho zničení či ztráty.

Pojištění částí těla se nevyplatí

Kromě hudebních nástrojů si umělci mohou pojistit také části svého těla. To však u českých umělců není tak obvyklé jako například v zahraničí, kde si slavní hudebníci za závratné částky pojišťují ruce, nohy i hlas. Takové pojištění je v českých poměrech totiž příliš drahé a poptávka po něm je nízká. Ze známých umělců české hudební scény je jej využívají například houslisté Pavel Šporcl či Jaroslav Svěcený, kteří si pojistili jak housle tak i své ruce.

Jaroslav Svěcený má pojištění sjednané u populární britské pojišťovny Lloyd´s, která jeho požadavkům vyhovuje nejvíce. Jednou z poměrně kuriózních podmínek pojištění je, že své nástroje musí mít neustále při sobě. Přepravovat čtvery housle při sobě se občas stáva příčinou problémů při cestování.

"Lidé jsou informováni o tom, že pojištění částí těla je v tuzemsku omezené, a vzhledem k riziku a požadavkům na vysoké krytí v případě úrazu pak i relativně nákladné," říká Václav Bálek, mluvčí z pojišťovny Allianz.

Podle České pojišťovny nedává pojištění jednotlivých částí velký smysl. Mnohem lepší je chránit osobu a její zdraví jako celek a to bez problému zajistí úrazové pojištění. Úrazové pojištění je vhodné zejména pro umělce, kteří pracují s nebezpečnými nástroji nebo v náročných podmínkách. To však není případ hudebníků, ale spíše cirkusových umělců či sochařů a řezbářů, kteří dennodenně pracují s velice ostrými nástroji.

Česká filharmonie pojištění nezanedbává

Mnozí umělci se spoléhají na svého zaměstnavatele, že má sjednané kvalitní pojištění. To je příklad Česká filharmonie, která má pojištěné veškeré hudební nástroje. Ročně za pojištění údajně zaplatí více než 300 tisíc korun.

Z českých pojišťoven nabízí pojištění hudebních nástrojů ERV Evropská pojišťovna s územním rozsahem po celém světe. Pojištění je určeno nejen profesionálním umělcům, ale všem, kteří své cenné nástroje chtějí mít důkladně chráněné. Pojištění se vztahuje na škody způsobené vloupání, krádeží či vandalismem, neopatrným zacházením či v důsledku přepětí, požáru či živelné události.

Pojištění zahrnuje i úhradu neplánovaných výdajů v souvislosti s pořízením nového nástroje a je bez spoluúčasti. To znamená, že v případě pojistné události poškozený  obdrží pojistné plnění  ve výši hodnoty nového nástroje

Mějte klid na duši s pojištěním majetku

Doma vás může překvapit špatné počasí, vandalové nebo třeba neohleduplní sousedé. Sjednejte si s námi pojištění majetku s pomocí online kalkulačky a buďte připraveni na všechny nástrahy. Vybranou nabídku vám sjednáme do pár minut z pohodlí domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.