epojisteni logo
dům

Nejčastější chyby při sjednávání pojištění majetku

24. 8. 2012
|
Délka čtení: 8 min.

Mezi druhy pojištění, které není radno zanedbávat, patří i  pojištění domácnosti. Často si ani neuvědomujeme, jakou hodnotu mají věci, které naši domácnost tvoří – přijít o ně bez náhrady je přitom snadnější, než by se nám líbilo. Vyvarujte se proto několika základních chyb, které s pojištěním domácnosti souvisejí.

1. Podpojištění

Typický problém, který vznikne úplně jednoduše: zvolíme si pojistnou částku, která není dostatečně vysoká na to, aby pokryla všechny škody, které nám na domácnosti mohou vzniknout. To má za následek nepříjemnosti v případě pojistné  události, protože pojišťovna nám samozřejmě nevyplatí nic nad rámec sjednané ochrany.

Tento problém často vzniká i zastaralostí pojistky! Pokud si sjednáte toto pojištění dnes, dost možná bude za pár let vaše domácnost vybavena úplně jinak – pojistná částka pak odpovídá výbavě bytu před lety, ale ne v současnosti. Pokud máte toto pojištění už několik let, zkuste se nad pojistnou částkou zamyslet – opravdu odpovídá dnešní realitě?

Domov v bezpečí

Chraňte svůj domov před špatným počasím

Máte strach, že váš domov zasáhne požár, povodeň, tornádo či jiný živel? Pojištění majetku vám pomůže s vyrovnáním těchto finančních škod na vašem majetku. Sjednejte si výhodnou nabídku pojištění přes naši online kalkulačku. Jednoduše do pár minut.


2. Chybná představa o typu pojištění

Většina stížností na pojišťovny a pojištění vzniká z důvodu, že „pojišťovna udělá všechno, aby nemusela platit“, což je mylná představa vycházející z nerealistických představ lidí o pojistných produktech. Typický příklad – majitel domu si nechá svou nemovitost pojistit  a představuje si, že už ho nemůže nic překvapit. Jenže pak udeří blesk, který poničí elektrospotřebiče v domě a pojišťovna odmítne plnit. Majitel je rozzlobený, ale může spílat jen sám sobě, protože veškeré vybavení bytů a domů je kryto pojištěním domácnosti, nikoliv nemovitosti.

Pro komplexní ochranu bydlení je tedy potřeba mít oboje – pojištění domácnosti i nemovitosti.

3. Levná pojistka kryje málo rizik

Pokud půjdeme za každou cenu po ceně pojištění, možná získáme pojištění domácnosti za pár korun, ale ve většině případů nám bude k ničemu. Pojištění se totiž vždy vztahuje na konkrétní příčiny vzniku škod   pojistka  může krýt základní živelní pohromy, ale už vás nemusí ochránit před krádeží, povodní a vandalismem. Velmi pečlivě si tedy ohlídejte, aby byla vaše domácnost chráněna před všemi hrozícími nebezpečími.

4. Ignorace asistenčních služeb

Využívání asistenčních služeb je zcela běžné na našich silnicích – lidé už si pomalu zvykají, že v rámci svého pojištění mají zpravidla nárok na pomoc v určitých situacích zdarma. Stejné je to ale i u většiny dalších typů pojištění – cestovního, nemovitosti i domácnosti. U pojištění domácnosti do typické asistence patří práce zámečníka, náhradní ubytování, nebo práce řemeslníka, který  opravuje závadu v domácnosti.

Tyto  asistenční služby jsou v ceně pojištění, případně si je lze sjednat za příplatek navíc. Využívejte je, ušetříte si starosti i peníze.

Mějte klid na duši s pojištěním majetku

Doma vás může překvapit špatné počasí, vandalové nebo třeba neohleduplní sousedé. Sjednejte si s námi pojištění majetku s pomocí online kalkulačky a buďte připraveni na všechny nástrahy. Vybranou nabídku vám sjednáme do pár minut z pohodlí domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.