epojisteni logo

Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Audio systém

Co je audio systém

Audio systém je standardní součástí vybavení moderních motorových vozidel. Ještě před pár lety sloužily primárně k přehrávání hudby a zvládaly naladit rádio nebo přehrát kazety, později CD, dnes jsou nedílnou součástí informačních systémů a zvládají spoustu dalších funkcí včetně vysoké kvality zvuku.

Vývoj a funkce audio systémů v automobilech

První audio systémy v automobilech představovaly nekvalitní přehrávače rádií. Modernější a lepší zařízení byly vybaveny přehrávači kazet a později CD/DVD. Dnes stačí audio systém spojit s chytrým mobilním telefonem a můžete nejen poslouchat oblíbenou hudbu nebo rádio, ale rovněž vyřizovat telefonní hovory, odesílat zprávy či zadávat hlasové pokyny.

Současné moderní audio systémy v automobilech střední třídy si poradí i s poměrně akusticky náročným interiérem vozidla, zvuk přehrávají věrně a v dobrém rozlišením. Samozřejmě si lze připlatit si za špičkové audio soupravy, které jsou schopné nahradit koncertní síň.

Kdo vyrábí audio systémy do aut

Dnešní moderní audio systémy pro automobily vyvíjí a vyrábí světově známí výrobci. U Porsche a Mercedes-Benz je to Burmester, Bowers & Wilkins spolupracuje s BMW, Maserati a Volvo, Bang & Olufsen pro Aston Martin, Audi, Bentley a Lamborghini a Mark Levinson pro Lexus.