epojisteni logo

Povinné ručení pro Mercedes-Benz

benzExistuje jen jedna značka na světě, která může říct, že vynalezla automobil. Tím je Mercedes-Benz. Zakladateli byli Gottlieb Daimler a Karl Benz. Tito dva pánové se však nikdy nepotkali.

Daimler vlastnil firmu vyrábějící malé vysokootáčkové motory určené pro pozemní, leteckou a lodní dopravu. Benz jako první sestrojil a v roce 1879 spustil dvoudobý motor. V roce 1885 Gottlieb nechal patentovat první motocykl a Benz vyrobil první motorovou tříkolku. V týž rok Daimler vynalezl první automobil tím, že svůj patentovaný motor nainstaloval do kočáru. Benz svůj první vůz představil až v roce 1893. Šlo o model Victoria a vůz měl řízení s nápravovými čepy, které se ve svém základu používají dodnes. Vůz se úspěšně prodával, a tak mohl Benz rozběhnout historicky první sériovou výrobu vozidel.

O dva roky později uvedl na trh svůj první skutečný vůz také Daimler. Na Daimlerově úspěchu se významnou měrou podílel podnikatel Emil Jellinek, rodák z Čech. První vozidlo, koupené od Daimlera, mu se svou rychlostí 24 km/h přestalo stačit, a požádal Daimlera o výrobu rychlejšího vozu. Díky tomu vznikl první čtyrválcový vůz Daimler Phoenix s výkonem osmí koní. Jellinek okamžitě vycítil potenciál a stal se hlavní prodejcem a propagátorem Daimlerových vozů.  Dalším vozidlo, jehož vývoj opět inicioval Jellinek, byl Mercedes 35HP  pojmenovaný po jeho dceři. Šlo v podstatě o první moderní vůz,  který se nepodobal kočáru.

Značky Daimler a Benz se poprvé setkaly v roce 1924 a k jejich spojení v koncern Daimler-Benz AG došlo o dva roky později. Benzův znak vavřínový věnec objal Daimlerovu třícípou hvězdu, čím vznikl dnes známý znak.

Jak vybrat povinné ručení pro Mercedes-Benz?

Jste-li vlastníkem vozidla Mercedes-Benz, pak je vaší zákonnou povinností mít sjednané  povinné ručení, tedy  zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinného ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro vaše vozidlo Mercedes-Benz.

Jelikož se jedná o luxusnější vozy, doporučujeme zvolit vyšší limity povinného ručení, a to alespoň ve výši 50 milionů korun. To je zhruba dvojnásobek zákonné hranice, která je stanovena na 35 milionů na škody na zdraví a stejně i na škody na majetku.

Neopomeňte ani připojištění. Nejoblíbenější je pojištění skel, pojištění odpovědnosti nebo pojištění osob či zavazadel v autě.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Mercedes-Benz, které se nechávají pojistit

Mercedes Vito
Mercedes GLA
Mercedes CLA
Mercedes GLE
Mercedes SLS
Mercedes SLK
Mercedes Viano
Mercedes Maybach
Mercedes GLS
Mercedes AMG GT
Mercedes CLK
Mercedes SLS AMG
Mercedes Vaneo
Mercedes 124
Mercedes Třídy A
Mercedes CL
Mercedes SLR
Mercedes CLS