epojisteni logo

Volkswagen a jeho historie

Volkswagen je významnou německou automobilkou založenou krátce před vypuknutím druhé světové války v roce 1937. O její založení se velkou měrou zasloužil i neslavně známý Adolf Hitler. Cílem nové značky bylo vyrábět vozidla, která by si mohla dovolit koupit i pracující lidé. Proto název “lidový vůz”, z něhož vznikl název automobilky, která se stala základem pro největší automobilový koncern Volkswagen Group.

Výroba prvních automobilů byla přerušena příchodem druhé světové války, během které se společnosti zaměřila pouze na zbrojní výrobu. Výroba automobilů byla obnovena ihned po jejím skončení v roce 1945, tentokrát ale pod britským vedením.

Jedním z nejslavnější modelů se stal Volkswagen Transportér. Poprvé byl uveden na trh v roce 1950 a stejně jako Brouk se vyrábí dodnes.

Jak vybrat povinné ručení pro Volkswagen

Jste-li vlastníkem vozidla Volkswagen, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Wolkswagen.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Nejčastější modely Volkswagen, které se nechávají pojistit

Volkswagen Golf
Volkswagen Passat
Volkswagen Polo
Volkswagen Touran
Volkswagen Phaeton
Volkswagen CC
Volkswagen Amarok