epojisteni logo

VW Touran

Německá automobilka začínala jako výrobce cenově přístupných kvalitních lidových automobilů (Volkswagen = lidový vůz). Dnes VW představuje koncern, jehož součástí jsou automobilky z celé Evropy - Audi, Škoda, Bugatti, SEAT, Porsche, Lamborghini, Scania, Ducati, MAN a další.

VW Touran - bytelné a prostorné MPV

Model Volkswagen Touran patří do kategorie kompaktních MPV (multi-purpose vehicle), což znamená víceúčelové vozidlo. Jedná se o vícemístné automobily, které zvládají převoz většího počtu osob i zavazadel. VW Touran se začal vyrábět v roce 2003 a v současné době je v prodeji druhá generace (od roku 2015). Hlavními přednostmi VW Touran je velký prostor, komfort, vysoká kvalita i moderní technika.

VW Touran se nevyznačuje výrazným designem, je to spíše konzervativní auto. Jelikož ale cíli na skupinu zákazníků, pro které je důležitá funkčnost a kvalita, není vzhled rozhodující. Je to vysoce kvalitní vůz, který tak trochu vypadá jako větší Volkswagen Golf Plus. V Japonsku se také prodává pod názvem Volkswagen Golf Touran. Velmi dobrá je i použitá technika. VW Touran byl prvním vozem značky, který byl vybaven novým parkovacím systémem.

VW Touran - tři výbavové stupně a šest motorů

Volkswagen Touran je praktický vůz, který má v nabídce tři různé výbavy. Základní výbavu představuje stupeň Comfortline, zlatou střední cestou je Highline a nejlepší a nejdražší stupeň je R-Line. Co se týče motorů, na výběr jsou dva benzínové a čtyři naftové motory, manuální i automatická převodovka. Pohon je u VW Touran pouze na přední nápravu.

Benzínové motory jsou: 1.5 TSI o objemu 1498 ccm a výkonu 110 kW (147 koní) a 1.5 TSI DSG o objemu 1395 ccm a výkonu 110 kW (147 koní). Naftové motory jsou: 1.6 TDI o objemu 1598 ccm a výkonu 85 kW (113 koní), 2.0 TDI o objemu 1968 ccm a výkonu 110 kW (147 koní), 1.6 TDI DSG o objemu 1598 ccm a výkonu 85 kW (113 koní) a 2.0 TDI SDG o objemu 1968 ccm a výkonu 110 kW (147 koní). Označení DSG znamená motor s automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro VW Touran

S provozem vozidla jsou spojeny různé náklady. Nejedná se pouze o pohonné hmoty, ale povinné je i pojištění. Na mysli máme zejména povinné ručení, které je nařízeno zákonem a musí jej mít uzavřeno každý vlastník provozovaného vozidla. Komplexní pojistnou ochranu pak tvoří povinné ručení spojené s havarijním pojištěním a případně i dalšími doplňkovými pojištěními. Významnou roli hrají také asistenční služby, které najdeme u povinného ručení i havarijního pojištění, a které nabízí pomoc v nouzi.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.