Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Německá automobilka Volkswagen Golf vznikla v roce 1937 a jejím hlavním cílem bylo navrhovat a vyrábět lidové vozy za příznivou cenu tak, aby si je mohla pořídit široká veřejnost. Odtud také pochází název “Volkswagen”. Dnešní Volkswagen představuje ohromný koncern, jehož součástí jsou další velké automobilky jako Škoda, Seat, Audi, Porsche, MAN, Ducati, Lamborghini a další.

Spočítat
povinné ručení

Volkswagen Golf - nejprodávanější vůz v Evropě

Tento model lze považovat doslova za legendu mezi automobily. Volkswagen Golf patří k nejvíce prodávaným vozům na celém světě a na evropském trhu dokonce drží titul “nejprodávanějšího” auta. První generace se objevila v roce 1974 a aktuálně se prodává již sedmá generace tohoto rodinného auta, které si oblíbili mladí i staří, jednotlivci i rodiny s dětmi.

Prvotřídní Volkswagen Golf patřící do nižší střední třídy podobně jako česká Škoda Octavie je prostě jedinečný univerzální automobil, který je velmi kvalitně vyrobený, vysoce spolehlivý, má vynikající jízdní vlastnosti, povedený design, příjemný interiér a navíc disponuje prostorným a pohodlným vnitřkem.

Volkswagen Golf - rodinný vůz pro všechny a na všechno

Golf se úspěšně prodává také na americkém trhu avšak pod odlišnými názvy. V USA jej znají jako Volkswagen Rabbit, v Mexiku jako Volkswagen Caribe a v Kanadě, Brazílii a Argentině si zájemci kupují Volkswagen City Golf. Jako City Golf jej znají také v Jihoafrické republice.

Ačkoliv se primárně jedná o rodinný vůz, známé jsou i sportovní, terénní a užitkové verze i jako kabriolet. Proto jej hodně využívají nejen rodiny, ale také mladí lidé toužící po zábavné jízdě a podnikatelé vyžadující kvalitu a spolehlivost. V současné době se prodává sedmá generace, která na trh vstoupila v roce 2012 a v roce 2017 prošla lehkým faceliftem.

V nabídce je sériový model, kombi Variant, hatchback Golf Sportsvan, lehký terénní vůz Golf Alltrack,výkonná verze 4motion s pohonem 4x4 a sportovnější verze GTI, GTI Performance, GTD a Golf R. Co se týče výbavy, prodává se pět různých výbav, k nimž si zájemce může vybrat mezi čtyřmi naftovými a šesti benzínovými motory.

Pojištění vozidel pro Volkswagen Golf

Automobil je úžasná věc určená pro rychlou přepravu. S rostoucím počtem aut i jejich výkonností a rychlosti však narůstá riziko vzniku nehody. Proto s provozem vozidla souvisí zákonné pojištění, které známe jako povinné ručení. Nabídka povinného ručení se hodně liší a to nejen cenou, ale i rozsahem. Vyplatí se tedy porovnat si více nabídek mezi sebou. To platí i pro havarijní pojištění kryjící škody na vlastním vozidle.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Mluví se o nás