epojisteni logo

Volkswagen Passat

Světově známá německá automobilka Volkswagen vznikla v roce 1937 jako výrobce cenově přístupných vozidel. Proto se také začala nazývat Volkswagen neboli česky lidový vůz. Postupem času začal VW vyrábět široké spektrum vozidel, které si získaly pověst vysoce kvalitních a spolehlivých aut. Současný VW představuje koncern, do kterého patří i další automobilky (např. Seat, Audi, Porsche, Bugatti, Škoda, Lamborghini).

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Volkswagen Passat - špičkový “nóbl” vůz

Volkswagen Passat patří do kategorie středních vozů a VW jej vyrábí již od roku 1973. Dnes už je v prodeji devátá generace tohoto populárního evropského vozu. Mezi hlavní přednosti VW Passat náleží kvalitní materiály a provedení, prostorný a pohodlný interiér a ohromný zavazadlový prostor. Velmi dobře je hodnocen moderní design a také důraz na bezpečnost vozidla.

Zatímco u nás jej známe jako Volkswagen Passat, ve světě se můžete setkat s názvy Volkswagen Santana či Dasher. Na stejné platformě vzniká celá řada automobilů v rámci koncernu VW Group včetně vlajkové lodi české automobilky Škoda Superb. Volkswagen Passat se prodává ve dvou karosářských verzích - sedan a kombi. U poslední generace se mezi novinkami objevila zejména moderní technologie jako inteligentní hlasové funkce a ovládání apod.

Volkswagen Passat - tři výbavové stupně a deset motorů

V nabídce VW Passat jsou tři různé výbavy od nejlevnější Business, přes Elegance až po nejvyšší výbavu R-Line. Velmi pestrá je nabídka pohonných jednotek. Na výběr jsou čtyři benzínové motory a šest naftových motorů. Převodovka může být manuální i automatická a vybrat si můžete i mezi pohonem na přední nápravu nebo na všechna kola (4x4).

Benzínové motory jsou: 1.5 TSI o objemu 1498 ccm a výkonu 110 kW, 1.5 TSI DSG o stejném objemu i výkonu, ale s automatickou převodovkou, 2.0 TSI DSG o objemu 1984 ccm a výkonu 140 kW s manuální nebo automatickou převodovkou, 2.0 TSI 4Motion DSG o objemu 1984 ccm a výkonu 200 kW. Naftové motory jsou: 2.0 TDI o objemu 1968 ccm a výkonu 110 kW, 2.0 TDI se stejnými parametry a automatickou převodovkou, 2.0 TDI 4Motion DSG o stejném objemu, ale vyšším výkonu 140 kW, 2.0 TDI o výkonu 140 kW a 2.0 TDI bi-Turbo o výkonu 176 kW.

Pojištění vozidel pro Volkswagen Passat

S provozem jakéhokoliv motorového vozidla souvisí povinnost uzavření zákonného pojištění odpovědnosti. Jedná se o povinné ručení. Vedle toho existuje i dobrovolné havarijní pojištění a celá řada doplňkových připojištění, které zajistí komplexní pojistnou ochranu pro váš vůz i jeho posádku.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.