epojisteni logo

Tesla a jeho historie

Tesla Motors, Ins. je nová společnost, která se zabývá výrobou elektromobilů od poloviny roku 2009. Pojmenována byla po slavném fyzikovi a elektro inženýrovi Nikolovi Teslovi.

Prvním elektromobilem byl Tesla Roadster a byl to právě on, kdo společnost proslavil. V letech 2008 až 2012 se prodalo více jak 2550 kusů v 31 zemích. Tento model se dnes již nevyrábí, nahradil jej nový model Tesla S, který se prodává od roku 2012. V plánu je již další model Tesla X, jehož vstup na trh je naplánován na konec roku 2014.

Jak vybrat povinné ručení pro Tesla

Jste-li vlastníkem vozidla Tesla, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Tesla.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejrozšířenější modely Tesla, na které se pojištění využívá:

Tesla S
Tesla X
Tesla 3
Tesla Roadster