epojisteni logo

Seat a jeho historie

Výroba vozů Seat vznikla na základě dohody vlády a skupiny soukromých investorů s automobilkou Fiat. Výsledkem dohody bylo založení společnosti Seat v roce 1950. První automobil značky Seat byl uveden na trh o tři roky později a šlo o model Seat 1400 A. Jedním z historicky nejúspěšnějších modelů byl maličký Seat 600, který ve Španělsku doslova způsobil automobilovou revoluci. Každý chtěl toto sympatické vozítko mít.

V 60. letech se Seat dostal na špičku automobilového průmyslu ve Španělku a postupně začal expandovat také do zahraničí. Na počátku 70. let se Seat dokonce dostal na osmé místo mezi evropskými výrobci automobilů. Po rychlém úspěchů následuje krize, ze které se Seat dostává až na konci 80. let. V následujících letech se Seatu opět podařilo vyšvihnout na vrchol. Přínosnou se také pro Seat stala spolupráce s úspěšnou automobilkou Vokswagen.

V současné době vyrábí Seat průměrně 2000 vozů za den a z toho jdou dvě třetiny na export převážně na evropský trh.

Jak vybrat povinné ručení pro Seat

Jste-li vlastníkem vozidla Seat, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Seat.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Nejčastější modely Seat, které se nechávají pojistit

Seat Leon
Seat Arona
Seat Ibiza
Seat Ateca
Seat Alhambra
Seat Toledo
Seat Altea
Seat Exeo
Seat Cordoba
Seat Mii
Seat Arosa
Seat Inca