epojisteni logo

Seat Arona

SEAT je španělská automobilka, která v roce 1950 vznikla na základě dohody (joint venture) mezi španělskou vládou a italskou automobilkou FIAT. Španělsku se prostě zachtělo mít vlastního výrobce vozidel. Až do 80. let SEAT vyráběl modely Fiatu pod vlastní značkou. V roce 1990 SEAT koupil koncernu Volkswagen Group.

Seat Arona - malé SUV s rošťáckým vzhledem

Seat Aron je nový model, který byl představen teprve nedávno v létě 2018 v Barceloně. Značka SEAT se tímto modelem rozhodla reagovat na rostoucí poptávku po SUV vozech. Seat Arona je spíše menšího vzrůstu, ale interiér je překvapivě prostorný bohužel však na úkor zavazadlového prostoru.

Zajímavé na novém SUV Seat Arona je také celkové zpracování a vnější rošťácký vzhled. Je postaven na platformě VW Group MQB a má stejný základ a podobný interiér jako známější model Seat Ibiza. Největší předností je spousta bezpečnostních prvků, které z tohoto vozidla činí velmi bezpečné SUV na celosvětovém trhu.

Seat Arona - tři výbavové stupně a osm motorů

SUV Seat Arona je nabízeno ve třech různých výbavách. Nejlevnější je Style, následuj zlatá střední cesta FR a nejlepší výbavu má stupeň Xcellence ideálně v kombinaci s nejvýkonnějším motorem. Co se týče pohonných jednotek, k Seat Arona jsou nabízeny čtyři benzínové motory, jedna kombinace benzínu a CNG a tři naftové motory. Seat Arona má pohon pouze na přední nápravu.

Benzínové motory jsou: 1.0 TSI o objemu 999 ccm a výkonu 70 kW (93 koní), 1.0 TSI o stejném objemu, ale vyšším výkonu 85 kW (113 koní), 1.0 TSI DSG o stejném objemu a výkonu s automatickou převodovkou a nejvýkonnější 1.5 TSI o objemu 1498 ccm a výkonu 110 kW (147 koní). Kombinace benzínu a CNG je 1.0 TGI o výkonu 66 kW (88 koní). Naftové motory jsou: 1.6 TDI o objemu 1598 ccm a výkonu 70 kW (93 koní), 1.6 TDI o vyšším výkonu 85 kW (113 koní) a poslední 1.6 TDI DSG o výkonu 70 kW (93 koní) s automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Seat Arona

Provoz na silnicích sebou nese rizika. Denně se na nich odehrávají nehody, při kterých dochází nejen k poškození automobilů, ale i ke škodám na zdraví a životě. K tomu, aby byli poškození rychle odškodněni, slouží zákonem dané pojištění vozidel, které je známo jako povinné ručení.

Pro lepší pojistnou ochranu si lze sjednat také dobrovolná pojištění. Tím hlavním je havarijní pojištění, které kryje škody na vlastním vozidla. Zahrnuje rizika jako krádež, vandalismus, živelné události, střet se zvěří apod. Pro ještě vyšší pojistnou ochranou slouží doplňková připojištění, která sa zaměřují na poškozená a prasklá skla, zavazadla či následky úrazů u řidiče i celé posádky.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.