epojisteni logo

Seat Leon

Seat založila španělská vláda na základě spolupráce s italskou automobilkou Fiat v roce 1950. Následujících 30 let vyráběl Seat licencované modely Fiat pro španělský trh pod značkou Seat. Ke změně dochází v roce 1990, kdy se Seat stal součástí koncernu Volkswagen Group a začal vyrábět vlastní modely. Prvním samostatným modelem byl Seat Toledo z roku 1991.

Seat Leon - nejprodávanější vůz Seat

Seat Leon, pětidveřový hatchback sportovního charakteru, vychází z předchozího modelu Seat Toledo. První generace Seat Leon se vyráběla v letech 1999 až 2006 a šlo nejprodávanější vůz této španělské značky. V prodeji byla kromě hatchbacku také sportovní varianta Seat Leon Cupra R. K mání byla i verze s pohonem 4x4, ale pouze na vybraných trzích.

Druhá generace Seat Leon se prodává od roku 2005 a je postavena na stejné platformě jako pátá generace Volkswagen golf. Design druhé generace navrhl Španěl Walter de Silva na základně rodinného auta Seat Altea. Ze stejného roku pochází i nový sportovní model Seat Leon Cupra WTCC.

Seat Leon - precizní rodinný společník

Třetí generace Seat Leon je postavena opět na nové platformě a to MQB. Moderní sportovně vyhlížející pětidveřový hatchback je určen pro čtyřčlennou rodinu. Interiér je prostorný a poskytuje pohodlí na kratší i delší cesty. Řidič uvítá přehledné a intuitivní ovládání. Důležitá je také bezpečnost. Seat Leon využívá automatický brzdný systém, kolenní airbagy a další moderní bezpečnostní systémy.

Současný Seat Leon je poskytován ve třech výbavových stupních - FR, Reference 1.0 a Xcellence. Nejdražší a nejlepší výbavu nabízí model Reference 1.0. Nabídka motorů je pestrá - čtyři benzínové varianty, tři naftové a dvě plynové. Benzínové jsou: 1.0 TSI (85 kW), 1.5 TSI (96 kW), 1.5 TSI (110 kW) a 1.5 TSI DSG (110 kW). Naftové motory jsou: 1.6 TDI (85 kW), 2.0 TDI (110 kW) a 2.0 TDI DSG (110 kW). Plynové jsou: 1.5 TGI (96 kW) a 1.5 TGI DSG (96 kW).

Pojištění vozidel pro Seat Leon

Pojištění pro Seat Leon je velmi rozmanité, co se týče rozsahu i pojistného. Vyplatí se učinit si rychlé porovnání online, která vám pomůže najít nejlepší komplexní pojištění pro váš vůz. V první řadě se jedná o zákonné povinné ručení, které musí mít každý vlastník provozovaného motorového vozidla. Následuje havarijní pojištění kryjící škody na vlastním vozidle a celá řada doplňkových připojištění. Komplexní pojištění chrání vůz a jeho vlastníka vozidla před finančními důsledky všech možných rizik.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.