epojisteni logo

Seat Ateca

Španělská automobilka SEAT jako jedna z mála světoznámých výrobců aut vznikla na základě požadavku vlády, která uzavřela v roce 1950 dohodu s italskou automobilkou FIAT. Na základě této smlouvy SEAT vyráběl licencované vozy Fiat. Ke změně došlo v roce 1990, kdy se SEAT koupil Volkswagen Group a SEAT začal konečně vyrábět vlastní vozy, byť pod taktovkou VW Group.

Seat Ateca - Španěl z Čech

Velké automobilky mívají továrny v různých zemích, třeba i v České republice. Tak například SEAT Ateca se vyrábí v českých Kvasinách, v závodu Škoda Auto. Není na tom nic zvláštního, jelikož SEAT i Škoda jsou součástí VW Group. Seat Ateca je novinku na trhu, vyrábí se teprve od roku 2016 a jedná se o pohodlné městské SUV, které si poradí i s terénem.

Seat Ateca není jako většina městských SUV, které se tváří jako drsná terénní auta, ale vzít je do terénu by byl velký omyl. Lehce se ovládá a nabízí zábavnou jízdu na pěkné silnici i v terénu. Navíc je velmi prostorný, má velký zavazadlový prostor a posádce na předních i zadních sedačkách nabízí více než slušný komfort, díky kterému je Seat Ateca stvořen pro delší cesty, třeba na rodinnou dovolenou.

Seat Ateca - tři výbavové stupně a deset motoru

Automobilka nabízí městské SUV Seat Ateca ve třech stupních výbava. Nejlevněji vychází výbava Style, následuje zlatá střední cesta Xcellence a nejlépe na tom s výbavou je stupeň FR zejména v kombinaci s výkonným a úsporným naftovým motorem, který je vybaven automatickou převodovku a pohonem 4x4.

Co se týče motorů, na výběr je šest naftových a čtyři benzínové motory s volbou mezi manuální a automatickou převodovkou a pohonem na přední nápravu nebo 4x4. Benzínové motory: 1.0 TSI s výkonem 85 kW, 1.5 TSI s výkonem 110 kW, 1.5 TSI DSG a 2.0 TSI DSG 4WD. Naftové motory: 1.6 TDI s výkonem 85 kW, 1.6 TDI DSG se stejným výkonem, 2.0 TDI s výkonem 110 kW, 2.0 TDI DSG o výkonu 110 kW, 2.0 TDI DSG 4WD o výkonu 110 kW a 2.0 TDI DSG 4WD s nejvyšším výkonem 140 kW. DSG znamená automatickou převodovku, 4WD pohon na všechna čtyři kola.

Pojištění vozidel pro Seat Ateca

Provoz vozidel má jedno zásadní pravidlo. Na veřejné komunikace smíte vyjet pouze s vozidlem, které je řádně pojištěno. Jedná se o povinné ručení, které chrání účastníky před následky nezaviněných škod. Máte-li zájem o komplexní pojištění pro svůj Seat Ateca, nezapomeňte si také sjednat havarijní pojištění a případně vybraná doplňková připojištění, jejichž účelem je zvýšení a rozšíření pojistné ochrany. Součástí pojištění vozidel jsou také asistenční služby.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.