epojisteni logo

Mazda a jeho historie

V roce 1920 zakládá Jyujiro Matsuda společnost Toyo Cork Kogyo Co., Ltd., která o několik let později zahajuje výrobu tříkolové dodávky Mazdago. Poprvé se logo Mazdy objevuje v roce 1934 a je odvozeno od starověkého boha Ahury Mazdy.

První dvoudvéřový vůz opoští výrobní pás v roce 1960 a jednalo se o Mazdu R360 Coupe. O patnáct let později se společnost přejmenovala na Mazdu. V 80. letech Mazda postupně proniká na americký trh (North America) a evropský trh (Mazda Motors).

Velkým mezníkem byl pro společnost rok 1991, kdy Mazda 787B jako první auto od japonského výrobce zvítězila ve 24 hodinovém závodě v Le Mans.

Jak vybrat povinné ručení pro Mazda

Jste-li vlastníkem vozidla Mazda, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Mazda.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejrozšířenější modely Mazda, na které se pojištění využívá:

Mazda 3
Mazda 6
Mazda CX-5
Mazda CX-3
Mazda MX-5
Mazda 5
Mazda 2
Mazda 323
Mazda RX-8
Mazda CX-7
Mazda 626
Mazda RX-7
Mazda MPV
Mazda Premacy
Mazda Tribute
Mazda 121
Mazda Demio
Mazda CX
Mazda MX