epojisteni logo

Mazda CX-5

Mazda je populární japonská automobilka, jejíž vozidla se vyváží do celého světa. Vznikla v roce 1920 v Hirošimě a jako jediná automobilka na světě používá speciální typ motoru - Wankelův motor s rotačním pístem. Mazda patří k největším výrobcům automobilů na světě. Aktuálně mezi nejoblíbenější modely patří Mazda 2, Mazda CX-3 a Mazda CX-5.

Mazda CX-5 - luxusní rodinný vůz

Jeden z nejnovějších modelů japonské automobilky Mazda CX-5 se vyrábí a prodává od roku 2012 a patří do kategorie kompaktních crossoverů. Jedná se o úplně první vozidlo vyrobené dle nového designového stylu KODO, který Mazda představila v roce 2011 na konceptu jménem Shinari. Aktuálně je v prodeji již druhá generace, která byla představena v roce 2017.

Mazda CX-5 se vyznačuje vysoce atraktivním vzhledem. Vedle luxusního designu nabízí nejvyšší stupeň komfortu a samozřejmostí jsou špičkové technologie, kterými je Mazda CX-5 vybavená. Jízdní vlastnosti jsou skvělé. Mazdu CX-5 lze bez váhání popsat jako luxusní avšak praktické auto, které se v davu rozhodně neztratí.

Mazda CX-5 - šest výbavových stupňů a jedenáct motorů

U výběru Mazdy CX-5 se pořádně zapotíte. Nabídka je skutečně pestrá. Na výběr je celkem šest stupňů výbavy - Challenge, Emotion, Revolution, Revolution TOP, Takumi a Takumi Plus. Co se týče motorů, nabízeno je pět benzínových a šest naftových motorů. Mazdu CX-5 lze mít s manuální i automatickou převodovkou a pohonem na přední nápravu nebo všechna čtyři kola.

Benzínové motory jsou: 2.0 Skyactiv-G 121 kW, 2.0 Skyactiv-G 121 kW 4x4, 2.5 Skyactiv-G 143 kW AT, 2.0 Skyactiv-G 121 kW 4x4 AT a 2.5 Skyactiv-G 143 kW AWD AT. Naftové motory jsou: 2.2 Skyactiv-D 110 kW, 2.2 Skyactiv-D 110 kW 4x4, 2.2 Skyactiv-D 110 kW AT, 2.2 Skyactiv-D 110 kW 4x4 AT, 2.2 Skyactiv-D 136 kW AWD AT a 2.2 Skyactiv-D 110 kW AWD.

Pojištění vozidel pro Mazda CX-5

S vlastnictvím a provozem motorových vozidel souvisí nejen výdaje za pohonné hmoty a servis, ale také za pojištění. Základ pojištění vozidel tvoří odpovědnostní pojištění povinné ručení (POV), které je dané zákonem. To prostě musí mít každý, kdo chce jezdit vlastním autem. K tomu je dobré mít uzavřené dobrovolné havarijní pojištění (HAV) kryjící škody na vlastním autě.

Výhodou jsou praktické asistenční služby, které jsou u povinného ručení i havarijního pojištění, a nabízí pomoc při nehodě či poruše vozidla na cestách. Pojistnou ochranu pak lze ještě navýšit prostřednictvím doplňkových připojištění, které je nabízeno jak k povinnému ručení, tak i havarijnímu pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.