epojisteni logo

Mazda 3

Mazda je populární japonský výrobce vozidel, který si srdce automobilových fanoušků získal krásnými a kvalitními auty. Byla založená v roce 1920 v Hirošimě a jako jediná automobilka na celém světě ve vybraných modelech používá Wankelův motor s rotačním pístem. Mezi úspěšné modely se řadí například Mazda 3, která se prodává od roku 2003.

Mazda 3 - nejprodávanější vůz v Kanadě a Izraeli

Model Mazda 3 se prodává od roku 2003, kdy nahradil původní model Mazda 323 známý také pod označením Protege či Familia. Na japonském trhu se Mazda 3 nabízí pod názvem Mazda Axela. Mazda 3 spadá do kategorie osobní vůz třídy C a v nabídce má i sportovní verzi Mazda 3 MPS (Mazdaspeed 3 v USA).

Podvozek Mazda 3 vychází z platformy Ford C1, kterou vyvinula americká automobilka Ford. Používá ji například Ford Focus, Ford Kuga či Volvo C30. První generace byla velmi úspěšná v Kanadě, kde se stala nejprodávanějším vozem v letech 2006, a v Izraeli, kde se jí nejvíce prodalo v letech 2005 až 2007. V nabídce jsou dvě karosářské verze - čtyřdveřový sedan (coupé v Evropě) a pětidveřový hatchback (Sport v Kanadě, USA a Japonsku).

Mazda 3 - od první ke čtvrté generaci

První generace byla druhou nahrazena v roce 2008. Ta se prodávala ve stejných karosářských verzích včetně sportovní varianty. Mezi lety 2013 až 2019 se vyráběla třetí generace, pro kterou už byla použitá lehčí a tužší platforma. Design třetí generace se nazývá KODO, což je nový designérský směr Mazdy. V roce 2019 se začala prodávat už čtvrtá generace tohoto populárního modelu.

Nová mazda nepatří mezi nejlevnější auta. Na druhou stranu už v základní výbavě má celou řadu prvků, které jinde patří k nadstandardu. Mezi přednosti Mazdy 3 patří zejména příjemné ovládání a citlivé řízení, skvělé jízdní vlastnosti i minimální hluk uvnitř auta a pohodlný interiér. v nabídce má Mazda 3 čtyři stupně výbavy - G122, GT, GT Plus a Plus. Nejpropracovanější je stupeň GT Plus s motorem Skyactive X o výkonu 133 kW.

Pojištění vozidel pro Mazda 3

Pojištění vozidel nejen pro Mazdu 3 lze rozdělit na dva hlavní typy. První je povinné ručení, což je odpovědnostní pojištění nařízené zákonem. Toto pojištění se vztahuje na škody způsobené provozem vozidla. K povinnému ručení si lze dnes sjednat celou řadu doplňkových připojištění, to však opravdové havarijní pojištění nenahradí. Lepší si je sjednat si havarijní pojištění zvlášť a mít tak jistotu, že v případě škody obdržíte odpovídající pojistné.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.