epojisteni logo

Mazda 6

V roce 1920 Japonec Jujiro Matsuda žijící v Hirošimě založil firmu Mazda, která se původně zabývala výrobou náhražky korku, později výrobou nářadí. Od 30. let se začala zaměřovat na výrobu motorových vozidel. Dnes je Mazda celosvětově oblíbený výrobce aut a jako jediná automobilka používá Wankelovy motory s rotačním pístem.

Mazda 6 - luxusní sedan pro náročné

Mazda 6 představuje osobní vůz střední třídy. Jedná se o velmi povedený, stylový a luxusní sedan s propracovaným interiérem a skvělými jízdními vlastnostmi. Mazda 6 byla představena jako první vůz nové “bystré a oduševnělé” řady vozidel Mazda. V Japonsku je tento krásný model prodáván pod názvem Atenza, zbytek světa užívá velmi jednoduché číselné označení Mazda 6.

První generace Mazdy 6 byla na trh uvedena v roce 2002 v karosářských verzích sedan, liftback a kombi. Na různých světových trzích se prodávají upravené verze s ohledem na tamější poptávku. Druhá generace vstupuje na trh v roce 2007 a je vybavená lepší antikorozní ochranou a bezpečností při nárazu. Druhá generace prošla v roce 2010 faceliftem a obdržela nové motory splňující emisní normu EURO 5.

Mazda 6 - třetí a zatím poslední generace

V roce 2012 svět přivítal třetí generaci Mazdy 6 využívající technologii SkyActiv. Nabízí se ve dvou karosářských variantách - elegantní sedan a praktické kombi. Třetí generace prošla faceliftem v roce 2015 a 2018. V obou případech se dočkala výraznější úpravy designu, nového interiéru i vylepšených jízdních vlastností.

Nejnovější Mazda 6 se nabízí v šesti výbavových stupních Attraction, Challenge, Revolution, Revolution TOP a Takumi Plus a se čtyřmi naftovými a čtyřmi benzínovými motory. Benzínové motory jsou: 2.0 Skyactive-G s výkonem 107 kW, 2.0 Skyactive-G AT o výkonu 121 kW, 2.0 Skyactive-G s výkonem 121 kW a 2,5 Skyactive-G AT s nejvyšším výkonem 143 kW. Naftové motory jsou: 2.2 Skyactive-D o výkonu 110 kW, 2.2 Skyactive-D AT s výkonem 110 kW, 2.2 Skyactive-D o výkonu 136 kW a poslední 2.2 Skyactive-D AT o výkonu 136 kW.

Pojištění vozidel pro Mazda 6

Jízda vozidlem není pouze o požitku jízdu a pohodlnosti, ale také o určité zodpovědnosti. S provozem auta je proto spojená také povinnost sjednání zákonného pojištění. Jedná se o povinné ručení, jehož účelem je ochrana všech účastníků provozu. Pro majitele luxusní Mazdy 6 se také hodí havarijní pojištění kryjící škody na vlastním vozidle, které způsobí například vandal, zloděj či neočekávaná živelná událost typu vichřice, krupobití, velká voda, pád stromu apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.