epojisteni logo

Pojištění služebního vozidla - POV a HAV

Každý firemní vozový park, ať už čítá pouze pár aut nebo desítky vozidel, vyžaduje kvalitní pojištění. S ohledem na počet vozidel se však nepojišťují jednotlivá vozidla zvlášť, ale celý vozový park najednou. Jedná se o tzv. pojištění flotily aut (flotilové pojištění).

Pojištění služebních aut v rámci flotily

Za flotilu se počítá vozový park čítající nejméně tři vozidla vlastněná jedním majitelem či firmou. Flotilové pojištění je tedy vhodné nejen pro právnické osoby, ale také pro fyzické osoby vlastnící více vozidel určených pro soukromé využití.

V rámci firemních vozových parků sice vozidla vlastní firma, ale užívají je její zaměstnanci jako služební vozidla a to mnohdy i pro soukromé účely. Pojištění vozidel tedy musí být navrženo tak, aby chránilo firmu i před škodami, které způsobí zaměstnanci při užívání služebního vozidla.

Jak funguje pojištění služebních aut

Hlavní výhodou flotilového pojištění je nižší cena za větší množství pojištěných aut a velmi jednoduchá administrace. Všeobecně pro flotilové pojištění platí pravidlo, že nejvýhodnější podmínky získávají flotily obsahující hodně vozidel.

V rámci flotily je pojištěn vždy určitý počet aut, který lze snadno a hlavně kdykoliv změnit. Při nákupu či prodeji vozidla stačí emailem poslat jednoduchou přihlášku nebo odhlášku. Firma má vždy k dispozici svého vlastního pojišťovacího manažera, který vyřizuje vše podstatné včetně pojistných událostí.

Pojistné se obvykle platí měsíčně, čtvrtletně nebo pololetně. Jednorázové roční platby nebývají časté. Důvodem je průběžná obměna vozového parku v průběhu roku, takže se mění i výše pojistného.

Na cenu pojištění služebních aut má tedy vliv především:

  • velikost a složení flotily - počet pojištěných vozidel a druh vozidel (osobní, nákladní vozidla apod.)

  • činnost firmy - dražší pojistné bude mít například taxi služba, kde hrozí časté nehody

  • škodní historie - čím horší průběh, tím dražší pojistné

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo