epojisteni logo

Cestovní pojištění do USA

  • Od 8.11.2021 otevřeny hranice
    pro všechny očkované proti COVID-19

  • Online srovnání i sjednání

modrý a oranžový kufr

USA je zkratka pro Spojené státy americké a jedná se o federaci 50 států na severu Ameriky. Sousedí s Kanadou a Mexikem. K USA také patří exklává Aljaška, státy s vnitřní samosprávou a další samosprávných území (např. Guam, Panenské ostrovy, Samoa). USA patří k hlavním světovým velmocem ve všech oblastech, až už se jedná o politiku, ekonomiku či kulturu.

Podmínky vstupu do USA v období pandemie covidu


Zhruba rok a půl trvající zákaz vstupu do USA pro zahraniční turisty skončil 8. listopadu. Uvolnění vstupu do USA se týká ale pouze návštěvníků očkovaných některou z vakcín schválenou WHO, včetně případů, kdy byl jedinec očkován vakcínami různých výrobců. Kromě ukončeného očkování bude potřeba i negativní test, který je povinný pro všechny osoby od dvou let věku. Výsledek testu může mít listinnou či digitální podobu.

Vstup do USA covid zkomplikoval už v březnu 2020, kdy byly pozemní hranice neprodyšně uzavřeny. Podmínky vstupu do USA se tak mění po více než roce a půl. S účinností od 8. 11. 2021 také platí, že cizinci, kteří nebudou plně očkováni, budou mít vstup do USA zakázán. Aktuální informace o vstupu na území USA najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Cestovní pojištění do Ameriky v době covidu

Covid v USA pomalu slábne. Pokud cestu do USA plánujete, je dobré sjednat si kvalitní cestovní pojištění do Ameriky v době covidu u některé z pojišťoven, které hradí léčebné výlohy (případně i izolaci nebo karanténu) v souvislosti s touto nemocí. Náklady na lékařskou péči, případně pobyt v karanténním hotelu, či jiném obdobném zařízení, se totiž mohou vyšplhat k astronomickým částkám.

Proto je potřeba vybírat pojistku s dostatečnými limity pojistného plnění, která bude krýt veškerá rizika s covidem spojená. Koronavirus USA totiž samozřejmě neopustil a riziko nakažení je stále poměrně vysoké. Cestovní pojištění vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění. Aktuální nabídku pojišťoven můžete jednoduše porovnat pomocí našeho nezávislého online srovnávače.

Důležité informace před cestou

Občané České republiky, kteří mají v plánu navštívit USA na dobu kratší než 90 dní a mají zpáteční nebo tranzitní letenku, nemusí od ledna 2009 žádat o oficiální cestovní vízum na velvyslanectví USA. Stačí mít vyřízené cestovní povolení ESTA, pomocí elektronického systému cestovních povolení (Electronic System for Travel Authorization – ESTA). Toto povolení umožňuje svému držiteli vstoupit na půdu Spojených států amerických za účelem turistiky nebo obchodu. Povolení je třeba si zařídit ještě před vstupem na území USA.

Žádné další očkování při cestě do USA povinné není, pouze je doporučeno se nechat očkovat proti tetanu a žloutence typu A a B.

Přírodní krásy a zajímavosti

USA neboli Spojené státy americké mají obrovský politický a kulturní vliv. Najdete zde skutečné přírodní bohatství a pestré národnostní a kulturní složení. Díky velké rozloze můžete na území USA najít hypermoderní města, panenskou přírody, nížiny, stepi i velehory. Proto je velmi těžké vyjmenovat všechna místa, která stojí za vidění. Jakmile jednou USA navštívíte, budete sem chtít jezdit znovu a znovu.


Ze známých měst je to například New York se sochou Svobody a velmi specifickou atmosférou. Romantické město San Francisko připomíná život květinových dětí a v Las Vegas najdete zas desítky kasín. Populární Los Angeles je naopak městem filmu a filmových hrdinů, protože právě zde se nachází Hollywood.

Z přírodních krás nesmíme zapomenout zmínit Niagarské vodopády, ležící na hranicích s Kanadou, národní parky Grand Canyon, Yosemite a Yellowstone, Death Valley na hranici státu Nevada a Kalifornie či největší stát Aljaška s úchvatnou drsnou a nedotčenou krajinou.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.