Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Cestovní pojištění do USA


USA je zkratka Spojených států amerických a jedná se o federaci 50 států na severu Ameriky. Sousedí s Kanadou a Mexikem. K USA také patří exklává Aljaška, státy s vnitřní samosprávou a další samosprávných území (např. Guam, Panenské ostrovy, Samoa). USA patří k hlavním světovým velmocím ve všech oblastech, až už se jedná o politiku, ekonomiku či kulturu.


Důležité informace před cestou

Čeští turisté si vystačí na cestu do USA s platným cestovním dokladem. Vízum je povinné pouze při pobytech delších 90 dní. Očkování není povinné žádné, pouze je doporučeno nechat se očkovat proti tetanu a žloutence typu A a B.Přírodní krásy a zajímavosti

USA neboli Spojené státy americké mají obrovský politický a kulturní vliv. Najdete zde skutečné přírodní bohatství a pestré národnostní a kulturní složení. Díky velké rozlože můžete na území USA najít hypermoderní města, panenskou přírody, nížiny, stepi i velehory. Proto je velmi těžké vyjmenovat všechna místa, která stojí za vidění. Jakmile jednou USA navštívíte, budete sem chtít přijet znovu a znovu.

Ze známých měst je to například New York se sochou Svobody a velmi specifickou atmosférou. Romantické město San Francisko připomíná život květinových dětí a v Las Vegas najdete zas desítky kasín. Populární Los Angeles je zas městem filmu a filmových hrdinů. Právě zde se totiž nachází Hollywood.

Z přírodních krás nesmíme zapomenout zmínit Niagarské vodopády, ležící na hranicích s Kanadou, národní parky Grand Canyon, Yosemite a Yellowston, Death Valley na hranici státu Nevada a Kalifornie či největší stát Aljaška s úchvatnou drsnou a nedotčenou krajinou.


Proč cestovní pojištění do USA?


Cestujete do USA a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.


Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc na Bahamách plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.


Spočítat cestovní pojištění

Pokračovat na:


Mobilní web / Klasický web